vivi

Який вибрати SSL-сертифікат для поштового сервера?

SSL-сертифікат(Secure Sockets Layer) – важливий інструмент, який використовується для забезпечення безпеки в інтернеті. Він служить кільком цілям: шифрування даних, перехід на захищений протокол HTTPS, підтвердження автентичності сайту, підвищення довіри користувачів. Великі пошукові системи, як-от Google, враховують наявність SSL-сертифіката під час ранжування веб-сайтів.

Відсутність SSL на поштовому сервері – серйозна вразливість. Атаки типу MITM (Man In The Middle) часто використовуються для перехоплення повідомлень. Весь вміст листування стане відомий. Встановлення SSL/TLS-сертифіката істотно підвищить безпеку. Для додаткового захисту можна встановити MIME/E-mail-сертифікати, що дають змогу шифрувати і підписувати листи.

Основні типи SSL-сертифікатів

Доступно кілька типів SSL, які видають центри сертифікації, такі як GeoTrust.

 • Сертифікат із перевіркою домену (DV). Це базовий тип SSL-сертифіката, який підтверджує тільки право власності на домен.
 • SSL із перевіркою організації (OV). Цей варіант вимагає більш високого рівня перевірки, коли центр сертифікації перевіряє як право власності на домен, так і існування організації. Він ідеально підходить для електронної комерції.
 • Сертифікат розширеної перевірки (EV). Він забезпечує найвищий рівень довіри, включає суворий процес перевірки юридичних осіб. Сертифікати EV зазвичай використовують великі організації.

Розрізняють SSL-сертифікати і за кількістю доменів, які вони можуть захистити.

 • Сертифікат WildCard призначений для захисту основного домену та всіх його піддоменів. Наприклад, сертифікат для “mysite.com” може захистити також “www.mysite.com”, “mail.mysite.com”, “blog.mysite.com” та інші піддомени.
 • Багатодоменний сертифікат (SAN) дає змогу захистити кілька доменів і піддоменів у межах одного сертифіката. Підходить для організацій з кількома сайтами або онлайн-сервісами.

Вибір SSL залежить від конкретних вимог веб-сайту або сервера, необхідного рівня перевірки та кількості захищених доменів піддоменів.

Що таке SSL-сертифікат для поштового сервера

SSL-сертифікат для пошти, також званий SSL/TLS-сертифікатом або сертифікатом безпеки електронної пошти, розроблений для захисту зв’язку по e-mail. Він забезпечує безпечне з’єднання між поштовими клієнтами (такими як Outlook, Thunderbird або мобільні додатки) і сервером.

Який вибрати SSL-сертифікат для поштового сервера?

Сертифікат SSL для mail-сервера забезпечує механізми шифрування й автентифікації для захисту конфіденційної інформації, переданої за протоколом HTTPS. Це гарантує, що дані, включно з вмістом листів, вкладеннями, обліковими даними для входу та іншою конфіденційною інформацією, зашифровано, і їх не можна перехопити або змінити стороннім особам.

SSL-сертифікати для поштових серверів зазвичай використовують протоколи SSL або TLS. Їх видають довірені центри сертифікації (CA) після перевірки автентичності сервера й організації, яка запитує сертифікат.

Обираємо SSL для поштового сервера

Вибір сертифіката для поштового сервера мало відрізняється від процесу купівлі SSL для веб-сайту.

 • Виберіть авторитетний центр сертифікації, наприклад, DigiCert. Їхні сертифікати легко розпізнаються основними веб-браузерами та операційними системами, з ними не виникає проблем.
 • Більшість CA пропонують сертифікати з терміном дії 1 рік. З 2020 року всі популярні браузери перестали підтримувати SSL з терміном дії понад 398 днів.
 • Зверніть увагу на простоту встановлення та управління SSL. Перевірте, чи надає CA чіткі інструкції або інструменти для допомоги в установці, чи пропонують вони підтримку клієнтам у разі виникнення проблем.
 • Відомі CA пропонують високу ціну, за яку ви отримуєте максимальний рівень безпеки та довіри користувачів. Менш розкручені компанії можуть запропонувати вигіднішу ціну на послуги.

У нас можна купити SSL від Comodo та інших надійних CA.

Встановлення SSL на поштові сервери

Встановити сертифікат на поштовий сервер досить просто:

 1. Перейдіть у панель керування сервером.
 2. Встановіть SSL-сертифікат. Якщо ви придбали сертифікат, то ви побачите його в списку підключених послуг. Може знадобитися ввести дані закритого ключа. Якщо SSL уже встановлено на домен, переходьте до наступного кроку.
 3. Перейдіть у розділ “Пошта” і виберіть поштові домени. Натисніть кнопку “Змінити”
 4. Позначте пункт Захищене з’єднання (SSL) і виберіть потрібний варіант. Натисніть “OK”.

Якщо ви вже стали клієнтом TutHost, встановити SSL можна в Directadmin. Вам знадобиться файл закритого ключа і самого сертифіката. У нас є докладна інструкція зі встановлення.Щоб надійно захистити листування від сторонніх очей, встановіть SSL-сертифікат на поштовий сервер. Щоб додатково захистити листи, підключіть S/MIME-сертифікат, що дає змогу шифрувати їх. З таким захистом навіть досвідчені хакери не зможуть отримати доступ до вмісту ваших листів.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *