Управління DNS – це послуга для тих, хто хоче мати можливість змінити DNS запису свого домену.

Можливості: Додавати, видаляти, змінювати записи типів A (адреса Internet v4), AAAA (адреса Internet v6), CNAME (канонічне ім’я), DNAME (делеговане ім’я), NS (сервер імен), MX (поштовий сервер), TXT (текстова) запис), SRV (мережевий сервіс), PTR (реверсний запис) та інші типи.

cloudfast УПРАВЛІННЯ DNS

2.00 $ /рік

*безкоштовно, якщо ви реєстрували у нас домени

hierarchy DNS сервера
у різних датацентрах

window Панель
Проста панель керування

speed Відгук
Швидкий TTL

select Записи
Підтримка всіх типів записів

DNS MANAGEMENT НА TUTHOST

Після замовлення послуги – щоб мати можливість керувати DNS записами доменів – вам потрібно направити домен на спеціальні неймсервери:

  • park1.tuthost.com
  • park2.tuthost.com

Після цього ви зможете змінювати в панелі керування наступні типи записів:

✔️ A (адреса Internet v4)⚡ AAAA (адреса Internet v6)
✔️ NS (сервер імен)⚡ MX (поштовий сервер)
✔️ TXT (текстовий запис)⚡ SRV (мережевий сервіс)
✔️ CNAME (канонічне ім’я)⚡ DNAME (делеговане ім’я)
✔️ PTR (реверсний запис)⚡ CAA (авторизований центр сертифікації)

Записи типу A (адреса Internet v4)

Обидва ці записи надсилають хост (домен або субдомен) до IP-адреси. Запис “A” використовується, щоб прив’язувати хост до IPv4 IP адреси, а записи “AAAA” використовуються, щоб направити на IPv6 адресу.

Стандартний формат цих записів:

host IN A IPv4_address
host IN AAAA IPv6_address

AAAA (адреса Internet v6)

Записи AAAA використовуються для IPv6 адрес і працюють точно так же, як і A записи. Відмінність тільки в тому, що A записи використовуються для IPv4 адрес, тоді як AAAA записи використовуються для IPv6 адрес.

Записи типу CNAME (канонічне ім’я)

CNAME записи працюють як алиас для звичайного запису на вашому сервері (які вказані в A або AAAA записах).

Наприклад, у нас може бути A запис, з хостом “server1” і запис “www” зазначена як алиас для цього хоста:

server1 IN A 111.111.111.111
www IN CNAME server1

У такому випадку при зверненні до хоста www він вважає IP адреси хоста server1 і відправить запит на нього.

DNAME (делеговане ім’я)

DNAME записи використовуються, щоб спрямувати всі імена в домені на інший домен.

Відрізняється від записів CNAME, які можуть відправити тільки один піддомен (хост) з домену. Цей запис може знадобиться, коли компанія переїжджає на інший домен, а CNAME записів дуже багато, щоб не створювати їх усі в новому домені, досить створити DNAME запис.

NS (сервер імен)

Цей тип записів визначає неймсервери, які використовуються для цієї зони.

Ви можете здивуватися, “якщо файл зони вже знаходиться на неймсервері, навіщо посилатися на самого себе?”. Одна із складових, які роблять технологію DNS стабільною – це багаторівневе кешування. Одна з причин, для чого може знадобиться цей запис, це якщо файл зони віддається з закешованої копії або іншого неймсервера. Є й інші причини, але ми їх зараз розглядати не будемо.

Виглядає запис, приблизно так само, як і MX

IN NS ns1.domain.com.
IN NS ns2.domain.com.

MX (поштовий сервер)

MX записи використовуються, щоб вказати поштовим серверам, які надсилають пошту на ваш домен – який сервер оброблятиме цю пошту. У більшості випадків, якщо ви зберігаєте і хостинг і пошту на одному сервері, то ніяких змін до цього запису вносити не потрібно. Але бувають випадки, коли наприклад сайт знаходиться на одному хостингу, а для роботи з поштою ви хочете використовувати інший сервіс (наприклад gmail) ось для таких випадків і знадобиться MX запис.

На відміну з інших типів записів – MX запис діє відразу весь домен. Запис може виглядати приблизно так:

IN MX 10 mail.domain.com.

TXT (текстова запис)

Запис TXT використовуються, щоб зберігати будь-яку текстову інформацію, яку легко витягти. Найчастіше TXT записи використовуються для зберігання даних SPF і підтвердження власника домену. Також в цьому записі часто зберігають DKIM дані.

SRV (мережевий сервіс)

Запис SRV направляє один домен на інший, з використанням певного порту. Вона дозволяє спеціальним сервісам, таким як VOIP або IM бути спрямованим на інший домен.

Приклад такого запису:

_http._tcp.example.com. SRV 0 0 80. www.example.com.

У цьому записі містяться наступні дані:

  • Ім’я сервісу – _http
  • Протокол – _tcp
  • Хост – example.com .
  • Пріоритет – Працює точно так же, як пріоритети в MX. Чим менше число – тим більший пріоритет, 0 – це максимальний пріоритет.
  • Вага – дозволяє адміністратору сервера розподіляти навантаження на різні цілі. 0 – найнижче навантаження.
  • Порт – актуальний порт, на якому працює сервіс.
  • Хост – на який прямує цей сервіс

PTR (реверсний запис)

PTR записи використовуються для визначення ім’я, пов’язаного з IP адресою. PTR запису інверсні по відношенню до записів A або AAAA, тобто якщо A запис пов’язує домен з IP адресою, то PTR запис навпаки пов’язує IP адреса з доменом.

Приклад такого запису:

444.333.222.111.in-addr.arpa. 33692 IN PTR host.example.com.

Часті питання

DNS – це система комп’ютерів, яка забезпечує необхідну інфраструктуру для перегляду інформації у світовій мережі. Основна функція DNS серверів – це переведення доменних імен в IP адреси. Для отримання потрібної IP адреси в мережі (адресного запису домену: А-запису) Ваш локальний комп’ютер надсилає запит Вашому інтернет-провайдеру на його DNS сервери, який, своєю чергою, повертає Вам IP адресу, на яку Ви надсилаєте запит. Отже, за такої структури інформація про зміни на стороні DNS серверів відбувається не миттєво, і саме тому з моменту внесених змін має минути час.

Щоб керувати записами домену, потрібно мати в нас замовлену послугу хостингу або VPS/dedicated сервер із попередньо встановленою панеллю керування Directadmin. Якщо Ви купили в нас тільки доменне ім’я або на вашому VPS/dedicated сервері не встановлено панель керування Directadmin і не маєте хостинг-аккаунта – замовте в особистому кабінеті безкоштовний хостинг-аккаунт.