lorps

Адміністрування серверів – що це і для чого потрібно

Сервер – це комп’ютер, який надає іншим пристроям у мережі доступ до даних. Сервери мають основоположне значення для підприємств, які хочуть бути присутніми в інтернеті, тому ефективне управління сервером має велике значення. Послуга адміністрування допомагає обслуговувати сервери та підтримувати їхню функціональність. Адміністратор – це технічний фахівець, який щодня спостерігає за серверами компанії. Адміністратори контролюють роботу обладнання та вирішують технічні проблеми.

Кому знадобляться послуги адміністрування серверів

Послугу адміністрування замовляють багато клієнтів. Важко виділити загальні тенденції – це люди, які не хочуть наймати штатного адміністратора або заглиблюватися в процес управління сервером. Підприємствам малого та середнього бізнесу часто не вистачає ресурсів або досвіду для управління власними серверами. Аутсорсингове адміністрування дає їм змогу зосередитися на основній діяльності, забезпечуючи належне обслуговування, безпеку та оптимізацію серверів.

Навіть великі організації з власними IT-відділами можуть скористатися послугами з адміністрування серверів. Це допомагає штатним IT-фахівцям зосередитися на стратегічних ініціативах. Штатні співробітники можуть керувати доменами, встановлювати SSL-сертифікати Sectigo або DigiCert, контролювати роботу сайту.

У стартаперів може не бути технічних знань або ресурсів для адміністрування серверів. Аутсорсинг цих послуг дає їм змогу зняти з себе відповідальність за управління сервером і зосередитися на розробці продуктів і послуг.

Адміністрування серверів - що це і для чого потрібно

Онлайн-бізнес значною мірою покладається на сервери для опрацювання транзакцій, зберігання конфіденційних даних і забезпечення безперебійної роботи магазинів. Ефективні служби адміністрування серверів допомагають підтримувати надійність, безпеку і продуктивність інтернет-магазинів, зводячи до мінімуму час простою і підвищуючи довіру клієнтів.

Великі освітні заклади часто мають власні сервери для управління внутрішніми системами, сайтами та освітніми платформами. Послуги з адміністрування серверів допомагають навчальним закладам забезпечити безперебійну роботу, безпеку та доступність серверної інфраструктури.

Загалом, послуги з адміністрування серверів цінні для всіх, хто використовує серверне обладнання для своєї присутності в інтернеті, зберігання даних, розміщення застосунків або внутрішньої інфраструктури. Послуга дає змогу підвищувати продуктивність і безпеку сервера з мінімальними вкладеннями ресурсів.

Що включає адміністрування сервера

Адміністрування серверів охоплює низку послуг, пов’язаних з управлінням, обслуговуванням і оптимізацією серверних систем. Конкретні завдання можуть відрізнятися залежно від потреб організації та складності серверного середовища.

Найчастіше в послугу адміністрування сервера входять:

 • Встановлення та конфігурація сервера. Послуга передбачає початкове налаштування, включно зі встановленням обладнання та операційної системи, налаштування і вжиття заходів безпеки.
 • Моніторинг системи та оптимізація продуктивності. Адміністратори контролюють продуктивність сервера, використання ресурсів і стан системи, щоб забезпечити оптимальну роботу. Вони виявляють і усувають проблеми, які можуть вплинути на продуктивність, як-от апаратні збої або конфлікти програмного забезпечення.
 • Управління безпекою. Адміністратори реалізують заходи безпеки для захисту серверів від несанкціонованого доступу, витоку даних і протиправних дій. Це включає в себе управління обліковими записами користувачів, контроль доступу, впровадження брандмауерів, систем виявлення вторгнень, а також застосування оновлень безпеки.
 • Резервне копіювання та аварійне відновлення. Адміністратори розробляють і впроваджують стратегії резервного копіювання для забезпечення цілісності та доступності даних. Вони планують регулярне резервне копіювання, перевіряють процедури відновлення і створюють плани аварійного відновлення, щоб звести до мінімуму час простою і втрату даних у разі системних збоїв.
 • Управління програмним забезпеченням і додатками. Адміністратори встановлюють, налаштовують і оновлюють програмні додатки та служби, які працюють на сервері. Сюди входять веб-сервери, бази даних, DNS та інше критично важливе програмне забезпечення.
 • Підтримка користувачів і усунення неполадок. Адміністратори надають технічну підтримку клієнтам і вирішують проблеми, пов’язані з функціональністю сервера, підключенням, доступом і продуктивністю. Вони діагностують і усувають проблеми, усувають системні помилки та надають своєчасні рішення для мінімізації часу простою.
 • Масштабованість. Адміністратори оцінюють використання ресурсів сервера, планують майбутнє зростання і за необхідності рекомендують оновлення обладнання. Вони гарантують, що ресурсів сервера достатньо для обробки поточних і майбутніх робочих навантажень.
 • Документація та звіти. Адміністратори ведуть детальну документацію щодо конфігурацій сервера, процедур і рекомендацій з усунення неполадок. Вони створюють звіти про продуктивність сервера, використання ресурсів, інциденти безпеки та інші важливі показники.
 • Відповідність і дотримання нормативних вимог. Адміністратори забезпечують відповідність серверних систем застосовним галузевим стандартам, нормативним вимогам і законам про захист даних. Вони впроваджують заходи безпеки, методи забезпечення конфіденційності даних і журнали аудиту для виконання зобов’язань щодо дотримання вимог.

Обов’язки можуть різнитися залежно від потреб організації, типу керованих серверів і наданих послуг з адміністрування конкретних серверів.

Послуга адміністрування сервера від TutHost включає:

 • моніторинг сервера в режимі 24/7;
 • надання консультацій щодо оптимізації сервера;
 • встановлення ПЗ;
 • пошук несправностей апаратних засобів;
 • пошук програмних помилок;
 • аудит і перевірку безпеки;
 • встановлення антивірусу та антиспам захисту (за бажанням клієнта);
 • встановлення операційної системи (за запитом);
 • регулярні оновлення операційної системи та ПЗ;
 • резервне копіювання та відновлення (за запитом).

Ми надаємо послуги адміністрування VPS і виділених серверів, розміщених у наших дата-центрах або на майданчику клієнта. У нас також можна купити SSL-сертифікати GlobalSign, RapidSSL та інших центрів сертифікації.

Чому адміністрування серверів таке важливе?

Не всі підприємства можуть дозволити собі стежити за всіма останніми розробками в серверній індустрії. Компанії, які пропонують адміністрування, надають величезну допомогу в управлінні серверною інфраструктурою. Вони знайомі з усіма ноу-хау галузі, тому можуть належним чином впоратися із завданням.

Ефективне адміністрування забезпечує оптимальну та надійну роботу обладнання. Належний моніторинг, обслуговування та усунення неполадок допомагають виявляти й усувати проблеми, які можуть вплинути на продуктивність сервера. Налаштування сервера за замовчуванням недостатні в довгостроковій перспективі, тому вкрай важливо передати управління системою компетентним фахівцям.

Завдяки постійному моніторингу ваш бізнес працюватиме з максимальною ефективністю. Ви заздалегідь дізнаєтеся про можливі проблеми та отримаєте консультації щодо їх усунення. Якщо навантаження на обладнання зростає, адміністратор заздалегідь запропонує збільшити пропускну здатність.

Будь-яка компанія, яка хоче ефективного управління серверами, спершу має вирішити, чи може вона керувати ними самостійно, чи має передати завдання на аутсорсинг.

Одна з основних переваг делегування адміністрування серверів полягає в тому, що ви можете покладатися на команду експертів без необхідності наймати штатних фахівців. Повний або частковий аутсорсинг допомагає компаніям підвищити продуктивність, заощаджуючи водночас час, гроші та людські ресурси.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *