ugpashrtspr

Як правильно вибрати виділений сервер?

Оренда виділеного сервера – один із найкращих способів забезпечити швидку роботу великого сайту. З виділеним сервером вам не потрібно турбуватися про сусідів по хостингу, адже фізичний сервер повністю у вашому розпорядженні. Однак вибір обладнання може виявитися досить складним.

Оренда фізичного сервера обійдеться дорожче, ніж віртуальний хостинг або VPS/VDS. Немає сенсу платити за можливості, якими ви не користуєтеся, але важливо вибрати обладнання, яке впорається з навантаженнями.

На що звернути увагу під час вибору виділеного сервера

Як правильно вибрати виділений сервер?

Під час вибору виділеного сервера необхідно враховувати завантаженість сайту та іншого ПЗ, яке буде на ньому розміщено. Ось кілька ключових моментів, які допоможуть вибрати відповідний сервер:

 • Продуктивність і обладнання. Враховуйте характеристики сервера, такі як процесор, пам’ять (ОЗП), тип і обсяг сховища (жорсткий диск або твердотільний накопичувач), пропускну здатність. Переконайтеся, що ресурси сервера відповідають вашим вимогам і впораються з очікуваним навантаженням.
 • Масштабованість. Ваші потреби можуть зрости, тому буде корисно, якщо хостинг-провайдер пропонує варіанти швидкого розширення. Гнучкість у масштабуванні допоможе пристосуватися до майбутнього зростання і коливань трафіку.
 • Аптайм. Це час безвідмовної роботи обладнання, від якого залежить доступність веб-сайту для відвідувачів. Час простою негативно вплине на доступність вашого веб-сайту і зручність для користувачів.
 • Заходи безпеки. Вони включають брандмауери, захист від DDoS-атак, виявлення вторгнень, регулярне резервне копіювання і заходи фізичної безпеки для центру обробки даних.
 • Підтримка та адміністрування. Зверніть увагу на рівень підтримки та послуги з обслуговування орендованого сервера. Вони можуть включати моніторинг серверів, технічне обслуговування та оновлення ПЗ. Адміністрування буде корисним, якщо вам не вистачає досвіду або ресурсів для самостійного управління сервером.
 • Репутація та відгуки. Дізнайтеся про репутацію компанії, прочитавши відгуки інших клієнтів. Пошукайте інформацію про роботу техпідтримки, продуктивність сервера і загальну задоволеність орендарів.

Виділений сервер (Dedicated server) значно перевершує віртуальний хостинг і VPS, але його можливості не безмежні. Важливо врахувати ваші конкретні вимоги, щоб вибрати відповідне обладнання.

Технічні особливості обладнання

Технічні особливості серверного обладнання варіюються у конкретних моделей і виробників. Великі компанії пропонують різні конфігурації. У нас в TutHost є конфігуратор виділеного сервера, в якому ви можете вибрати потрібне обладнання.

Процесор (CPU)

Вибір відповідного процесора відіграє важливу роль у визначенні продуктивності сервера. Зазвичай сервери використовують потужні багатоядерні процесори з високою тактовою частотою для забезпечення ефективної роботи. Головні характеристики процесора:

Як правильно вибрати виділений сервер?
 • Тактова частота, вимірювана в гігагерцах (ГГц), визначає, скільки операцій процесор може виконувати за секунду. Вища тактова частота зазвичай означає більш швидке опрацювання запитів. Тактова частота важливіша для швидкодії, ніж кількість ядер процесора. Краще вибрати швидкий CPU з меншою кількістю ядер, ніж навпаки.
 • Кількість ядер. Сучасні процесори мають кілька ядер, які є незалежними процесорами в одному фізичному чипі. Кожне ядро може виконувати завдання одночасно, забезпечуючи паралельне опрацювання в кілька потоків. Кількість ядер важлива для Nginx, що працює в багатопотоковому режимі, а також під час використання Apache при великому навантаженні на веб-сервер.
 • Кеш. Кеш-пам’ять процесора – це дуже швидка пам’ять, яка відіграє роль буфера між процесором (CPU) і оперативною пам’яттю (RAM). У кеші зберігаються дані та інструкції, до яких звертаються найчастіше, завдяки чому процесор може отримувати доступ до них практично миттєво. CPU зазвичай мають кілька рівнів кеш-пам’яті (L1, L2, L3).

Процесори Intel Xeon серії Е частіше за інших використовують у дата-центрах. Це потужні CPU, які добре зарекомендували себе.

Оперативна пам’ять (ОЗП, RAM)

Виділені сервери пропонують різний обсяг оперативної пам’яті. Оптимальний обсяг ОЗП для вашого сервера залежить від робочого навантаження. Якщо ви не використовуєте PHP і бази даних MySQL, можна обійтися мінімальною кількістю пам’яті в 4 Гб. Якщо додаток або веб-сайт має середній трафік і обробляє середній обсяг даних, буде достатньо 8-16 ГБ ОЗП. Для високонавантажених додатків з об’ємними базами даних може знадобитися 32 ГБ і більше ОЗП для забезпечення оптимальної продуктивності.

Великий об’єм пам’яті знадобиться для сайтів з високою відвідуваністю і допоміжними сервісами.

 • MySQL і PostgreSQL використовують RAM для кешування даних, щоб знизити навантаження на диск;
 • файловій системі ZFS необхідний значний обсяг ОЗП для роботи, особливо якщо застосовується дедуплікація даних.

Розрахувати потрібну кількість оперативної пам’яті для виконання PHP-скриптів можна за формулою:

RAM одного процесу * на плановану кількість процесів.

Важливо враховувати операційну систему та інше ПЗ, яке працюватиме на сервері. ОС і додатки мають свої власні рекомендації щодо необхідного обсягу ОЗП, тому залишайте запас для їхньої стабільної роботи. Об’єм оперативної пам’яті також має відповідати іншим параметрам, таким як процесор, диск і мережеві можливості.

Дисковий простір

Для зберігання даних орендарю потрібен дисковий простір. Що більше у вас даних, то більший об’єм слід обрати. Однак об’єм – не єдиний важливий параметр.

Дисковий простір зазвичай представлений у формі жорстких дисків (HDD) або твердотільних накопичувачів (SSD). HDD забезпечують більшу ємність зберігання за нижчою вартістю, тоді як SSD мають високу швидкість читання і запису даних. Оптимальним вибором стане комбінація 2 накопичувачів:

 • об’ємні статичні дані зберігаються на HDD;
 • SSD використовується для баз даних і обробки запитів.

Розмір дисків може варіюватися від декількох сотень гігабайт (Гб) до багатотерабайтних (Тб) накопичувачів. Обирайте розмір дискового простору, з огляду на вимоги вашого застосунку та очікуваний обсяг даних.

Як правильно вибрати виділений сервер?

Деякі сервери мають можливість використання RAID-масивів, які комбінують кілька фізичних дисків для підвищення продуктивності та відмовостійкості. Якщо один диск виявиться несправним, дзеркало на іншому диску дасть змогу продовжити роботу. Різні рівні RAID, наприклад, RAID 0, RAID 1, RAID 10, пропонують різні комбінації продуктивності. RAID 10 об’єднує 4 диски, забезпечуючи високу швидкість обміну даними.

Розгляньте можливість розширення дискового простору в майбутньому. Перевірте, чи може сервер підтримувати додаткові диски або розширення поточного сховища.

Пропускна ширина каналу

Пропускна ширина каналу показує, яку кількість даних може бути передано через цей канал за одиницю часу. Що вища пропускна ширина каналу, то більше даних може бути передано, і то вища швидкість передачі. Найчастіше зустрічаються сервери з каналами 100 Мб/с, 1 Гб/с і 10 Гб/с.

Для розрахунку необхідної пропускної здатності можна використовувати формулу:

Середній розмір сторінки (у Мб) * середня кількість відвідувачів на місяць * число переглядів сторінок на одного відвідувача

До отриманого результату рекомендуємо додати ще 50-80% на випадок сплесків трафіку.

Додаткові можливості

Для комфортної роботи будуть корисні додаткові можливості, які пропонує хостинг-провайдер:

 • цілодобова підтримка допоможе розібратися з проблемами, незалежно від того, коли вони виникли;
 • можливість встановити адмін-панель спростить керування сервером;
 • можливість перевстановити ОС, додати дисковий простір і оперативну пам’ять стануть у пригоді, коли ваш бізнес почне зростати;
 • можливість віддаленого доступу до сервера через IP KVM дасть змогу перезавантажувати сервер, налаштовувати BIOS, завантажуватися зі своїх ISO образів і під’єднувати віддалено диски вашого комп’ютера.

Іноді вигідніше купити сервер, а не орендувати його. Зробити це можна у нас – пропонуємо якісні та перевірені часом сервери Supermicro.

Локалізація виділеного сервера

Локалізація виділеного сервера впливає на його роботу. Що ближче сервер до користувачів, то швидше вони зможуть отримувати доступ до розміщених ресурсів. Менша кількість проміжних вузлів маршрутизації та нижча затримка дають змогу знизити час відгуку, хоча мережі доставки контенту (CDN) частково вирішують цю проблему.

Якщо ваша цільова аудиторія перебуває в Україні, краще орендувати місцевий сервер. Для зарубіжних проєктів можна вибрати сервер у Європі – TutHost пропонує безліч варіантів у різних країнах.

Дата-центр чи реселер?

Орендувати виділений сервер можна у безпосереднього власника (дата-центр) або у посередника (реселлер). Обидва варіанти мають переваги, що залежать від країни розташування dedicated server:

 • Якщо ви орендуєте сервер в Україні, краще співпрацювати безпосередньо з дата-центром. Ціна в цьому разі буде трохи нижчою, оскільки відсутня націнка посередника. Також у дата-центрі є можливість доукомплектувати сервер необхідним обладнанням, швидко відремонтувати деталі, що вийшли з ладу.
 • Співпрацювати з українським реселером краще, якщо ви орендуєте сервер за кордоном. Українська компанія запропонує техпідтримку й адмін-панель зрозумілою мовою, а в разі виникнення форс-мажору можна розраховувати на допомогу.
Як правильно вибрати виділений сервер?

Під час вибору виділеного сервера необхідно врахувати багато деталей. Резюмуючи, виділимо головні з них:

 1. Технічні параметри. Центральний процесор, оперативна пам’ять і розмір диска, пропускна здатність каналу – ключові деталі, від яких залежить продуктивність.
 2. Можливість масштабування. Коли ваш проєкт почне зростати, знадобиться більша продуктивність. Якщо сервер можна масштабувати, вам не доведеться переїжджати на новий при першому сплеску трафіку.
 3. Підтримка та адміністрування. Якщо у вас немає досвіду подібної діяльності, її можна делегувати хостинг-провайдеру, у якого ви орендуєте сервер.
 4. Локалізація. Сьогодні вибрати виділений сервер можна не тільки в Україні, а й за кордоном. Під час вибору орієнтуйтеся на розташування вашої аудиторії.

Якщо у вас є власний сервер і ви шукаєте дата-центр для розміщення, ми пропонуємо колокейшн у Києві на вигідних умовах.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *