uuuu

HTTP/2: чому варто перейти на новий протокол

HTTP/2 – це протокол передавання даних, який був представлений 2015 року як наступна версія HTTP/1.1. Цей крок був зроблений для поліпшення продуктивності веб-додатків і оптимізації передачі даних між клієнтом і сервером.

Що таке протокол HTTP/2

Протокол HTTP/2 є еволюцією HTTP/1.1 і призначений для ефективного передавання даних у сучасних мережевих умовах. На відміну від попередньої версії, HTTP/2 запроваджує низку нових механізмів для прискорення завантаження веб-сторінок і поліпшення користувацького досвіду.

HTTP/2 – це остання версія протоколу передавання даних HTTP, яка використовується для обміну інформацією між браузерами та веб-серверами. Протокол розроблено з урахуванням вимог сучасного інтернету, що змінюються, і проблем, притаманних старим версіям, зокрема, HTTP/1.1.

Чому знадобилася нова версія протоколу HTTP

HTTP/1.1, попередню версію протоколу, було розроблено 1997 року, коли інтернет мав зовсім інші вимоги та особливості. З плином часу мережеві технології, веб-додатки та обсяги даних на сайтах стали помітно еволюціонувати, що виявило низку обмежень старого протоколу.

Однією з основних проблем HTTP/1.1 є множинне встановлення і розрив з’єднань для кожного запиту. Це призводить до нераціонального використання мережі, оскільки кожне нове з’єднання потребує часу на встановлення, а безліч запитів може бути передано неефективно. Крім того, обмежені можливості паралельного передавання даних можуть спричиняти затримки в завантаженні веб-сторінок.

HTTP/2: чому варто перейти на новий протокол

HTTP/2 був створений, щоб подолати ці обмеження і поліпшити продуктивність сучасного інтернету. Поява нового протоколу була необхідним кроком для адаптації до сучасних вимог і поліпшення досвіду користувачів у мережі.

Які поліпшення застосовано в HTTP/2

HTTP/2 вніс низку ключових поліпшень.

Мультиплексування

У старому протоколі кожен запит вимагав нового з’єднання, що могло призвести до затримок через установку і розрив з’єднань. Використання HTTP/2 дає змогу одному з’єднанню обробляти кілька запитів і відповідей одночасно. Це збільшує швидкість передачі даних і покращує продуктивність.

Стиснення заголовків

Раніше кожен запит передавав повні заголовки, навіть якщо вони повторювалися, що призводило до надмірного навантаження. Покращений протокол стискає повторювані заголовки, чим зменшує обсяг переданих даних і прискорює завантаження сайтів.

Пріоритети запитів

У попередній версії всі запити розглядаються як рівноправні, що може уповільнювати завантаження сторінок. HTTP/2 встановлює пріоритети запитів, визначаючи, які ресурси слід завантажувати насамперед. Це покращує оптимізацію завантаження сторінок.

Бінарний формат

У HTTP/1.1 використовується текстовий формат передавання даних, що вимагає більше ресурсів для обробки. У новій версії запроваджено бінарний формат, що робить передавання даних компактним і ефективним для опрацювання, як на стороні клієнта, так і на стороні сервера.

Асинхронне завантаження ресурсів

У старому протоколі завантаження ресурсів могло блокуватися через обмеження паралельної передачі даних. HTTP/2 використовує асинхронну передачу даних, що покращує процес завантаження сторінки, особливо за наявності безлічі дрібних ресурсів.

HTTP/2: чому варто перейти на новий протокол

Чи варто переходити на протокол HTTP/2

Перехід на протокол HTTP/2 необхідний, особливо для веб-ресурсів з високим трафіком і активними користувачами. Ось кілька аспектів, які варто врахувати під час рішення про перехід:

 1. Покращена продуктивність значно підвищує швидкість завантаження сайтів з великим обсягом контенту.
 2. Ефективне використання ресурсів знижує навантаження на сервер і мережу, що забезпечує стабільний досвід користувача.
 3. Підтримка більшістю сучасних браузерів.
 4. Покращена продуктивність і швидке завантаження сторінок позитивно позначаються на рейтингу сайту в пошукових результатах.
 5. Підвищення безпеки передавання даних між клієнтом і сервером через використання сертифікатів TLS/SSL і шифрування.

Однак варто враховувати таке:

 • деякі старі системи можуть бути несумісними з новим протоколом;
 • перехід на HTTP/2 вимагає часу і ресурсів для оновлення серверного програмного забезпечення та оптимізації веб-додатків.

Якщо сайт орієнтований на високу продуктивність і обслуговує велику кількість користувачів, перехід на HTTP/2 стає виправданим рішенням.

Основні особливості оптимізації сайту під новий протокол HTTP/2

Оптимізація сайту під HTTP/2 містить кілька ключових особливостей, які максимально використовують переваги нового протоколу:

 1. Об’єднання ресурсів. Використовуйте цю можливість, об’єднуючи дрібні файли, такі як зображення, стилі та скрипти, в один файл. Це знижує кількість запитів до сервера і покращує ефективність передачі даних.
 2. Мінімізація запитів завдяки використанню спрайтів для зображень, асинхронному завантаженню ресурсів і об’єднанню запитів.
 3. Оптимізація зображень шляхом їх стиснення або нових форматів (наприклад, WebP) скорочує час завантаження сторінки.
 4. Функція управління пріоритетами запитів забезпечує більшу швидкість завантаження важливих ресурсів.
 5. Обробка декількох запитів одночасно скорочує кількість відкритих з’єднань, знижує навантаження на віртуальний сервер і зменшує затримки.
 6. Механізм попереднього завантаження Server Push дає змогу серверу активно надсилати ресурси клієнту до того, як їх буде запитано.
 7. Асинхронне завантаження ресурсів значно покращує продуктивність. Використовуйте атрибути async і defer для скриптів, а також асинхронне завантаження стилів.
 8. Веб-сайти з адаптивним дизайном забезпечують оптимальний досвід для користувачів на різних пристроях і роздільній здатності екрана.

Оптимізація під HTTP/2 вимагає комплексного підходу, але в результаті вона істотно покращує продуктивність сайту і забезпечує швидкий і приємний досвід для користувачів.

Переваги переходу на протокол HTTP/2

Перехід на протокол HTTP/2 надає низку значних переваг:

 • збільшена швидкість завантаження сторінок;
 • ефективне використання ресурсів;
 • менша кількість блокувань;
 • безпека передавання даних завдяки шифруванню та використанню сертифікатів TLS/SSL;
 • поліпшена підтримка мобільних пристроїв;
 • підтримка браузерами Chrome, Opera, Firefox, Safari, Edge;
 • SEO-бонуси за рахунок поліпшення рейтингу в пошукових системах через швидке завантаження сайту;
 • оптимізація завантаження сторінок через Server Push.

Перехід на HTTP/2 робить вебсайти швидшими, ефективнішими та безпечнішими, що сприяє поліпшенню користувацького досвіду та загальної продуктивності сайту.

Висновки

HTTP/2 – це новий крок в еволюції передавання даних в інтернеті. Перехід на новий протокол виправданий підвищенням продуктивності, поліпшенням користувальницького досвіду і забезпеченням ефективного передавання даних між клієнтом і сервером.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *