ntsguropi

Встановлення та запуск Python/Django на Directadmin

Python – це одна з флагманів у світі мов програмування, популярність якої постійно зростає, як і популярність Python-додатків для встановлення на сервер. Також розробники подбали про зручність користувачів і створили низку корисних фреймворків для цієї мови, зокрема й Django.

Встановлення та запуск Python/Django на Directadmin

Створення Python/Django на Directadmin

Щоб створити веб-додаток на Python за допомогою Django на хостингу з панеллю керування Directadmin, вам потрібно виконати такі кроки (деякі деталі можуть відрізнятися залежно від вашого хостинг-постачальника та конфігурації сервера):

 1. Переконайтеся, що ваш хостинг-провайдер підтримує Python і Django на своїх серверах.
 2. Переконайтеся, що Python і Django встановлені на вашому сервері. Зазвичай можна встановлювати їх за допомогою пакетних менеджерів, таких як pip і virtualenv.
 3. Створіть базу даних для вашого Django-проекту. У Directadmin часто використовується MySQL, тому ви можете створити базу даних через панель керування.
 4. Завантажте проєкт на LiteSpeed або інший веб-сервер.
 5. Налаштуйте веб-сервер (наприклад, Apache або Nginx) для обслуговування вашої програми. На цьому етапі потрібно налаштувати проксі-перенаправлення і віртуальні хости.
 6. Забезпечте правильне налаштування обробки статичних файлів (CSS, JavaScript тощо) через Django у вашому веб-сервері.
 7. У файлі settings.py вкажіть параметри підключення до бази даних, яку ви створили на сервері.
 8. Запустіть ваш Django-додаток на сервері.
 9. У панелі управління Directadmin налаштуйте DNS-записи для вашого домену, щоб він вказував на сервер, на якому працює ваш додаток.
 10. Протестуйте ваш додаток.

Один із важливих етапів це скачування файлів проєкту безпосередньо на сервер. Зробити це можна будь-яким зручним способом. Для цього досить часто використовують панелі управління Cpanel або Directadmin. Щоб зробити вибір на користь того чи іншого варіанта, варто звернути увагу на їхній функціонал. Перед тим як скористатися цим варіантом, попередньо потрібно отримати ліцензії Directadmin.

Досвідчені користувачі, як правило, користуються диспетчерами файлів Cpanel або Directadmin, оскільки працювати з вбудованими SSH-клієнтами значно простіше. У всіх тонкощах з легкістю зможе розібратися навіть новачок.

Щоб приступити до роботи, слід попередньо виконати кілька основних дій.

 1. Спочатку потрібно ввести відповідну команду, а також почекати, поки закінчиться процес копіювання.
 2. Усі файли, які копіюватимуться, потраплять у кореневу директорію облікового запису Cpanel. Окремо в директорії буде створено папку django-example-todo, в якій будуть розташовані ті самі файли.

Професіонали радять змінити назву папки, оскільки під час використання Python-додатку не можна користуватися іменами, до складу яких входить дефіс.

Встановлення Python/Django на хостинг

Встановлення Python/Django на віддалений хостинг може відрізнятися залежно від хостинг-постачальника і типу сервера. Загальний алгоритм має такий вигляд:

Встановлення та запуск Python/Django на Directadmin
 1. Виберіть хостинг-постачальника, який підтримує Python і Django, і переконайтеся, що ваш хостинг-план включає доступ до сервера і можливість встановлення необхідних компонентів.
 2. Увійдіть у панель керування хостингом і створіть веб-додаток, якщо він не був створений раніше. Для розробки є сенс використовувати допоміжний софт, наприклад, конструктор сайтів.
 3. Використовуйте FTP або SFTP, щоб завантажити файли вашого Django-додатку на сервер. Зазвичай цей каталог називається “public_html” або “www”.
 4. Перевірте, яка версія Python вже встановлена на вашому хостинг-сервері. Якщо необхідно, встановіть потрібну версію Python через панель керування сервером або SSH.
 5. Встановіть Django на сервер, використовуючи pip (якщо це необхідно). Введіть таке в командний рядок: “pip install Django”.
 6. Налаштуйте з’єднання з базою даних (у більшості випадків це буде MySQL або PostgreSQL), потім вкажіть налаштування підключення до бази даних (хост, ім’я користувача, пароль) у файл налаштувань Django (“settings.py”).
 7. Застосуйте міграції Django для створення таблиць у базі даних за допомогою команди: “python manage.py migrate”. Якщо ваша програма використовує систему автентифікації Django, ви можете створити суперкористувача, ввівши команду: “python manage.py createsuperuser”.
 8. Налаштуйте веб-сервер і вкажіть, який WSGI-сервер ви використовуєте (наприклад, Gunicorn або uWSGI).
 9. Запустіть ваш застосунок. Це можна зробити за допомогою Gunicorn, ввівши команду “gunicorn your_project_name.wsgi”.

Щоб максимально спростити процес, можна додати файл requirements.txt. Скориставшись відповідною кнопкою, можна запустити встановлення всіх потрібних модулів.

Під час запуску програми на Django потрібно перевірити наявність усіх файлів, які можуть знадобитися для нормальної роботи. Обов’язково потрібно виконувати видалення стандартного файлу wsgi.py. Якщо буде потрібно, то завантаження додаткових файлів можна виконати в будь-який зручний час.

Налаштування Django на Directadmin

Щоб скористатися всіма перевагами додатка Python, слід правильно все налаштувати. Насамперед потрібно створити базу даних, або ж виконати її переміщення. Додатково можна отримати і використовувати SSL сертифікат.

Для того щоб не копіювати всі файли по черзі, можна попередньо підготувати відповідне символьне посилання. Але користуватися цим варіантом організації статичних файлів можна не завжди. Щоб зробити правильний вибір, слід заздалегідь встановити, як саме написаний додаток і які інструменти використовувалися для цих цілей.

Встановлення та запуск Python/Django на Directadmin

Особливості підключення бази даних

Вільний і безоплатний фреймворк для розробки та для підготовки застосунків Django, написаний мовою Python, використовують досить часто. Обумовлено це тим, що Django підтримує кілька різноманітних драйверів і баз даних. Серед загального числа доступних драйверів на особливу увагу заслуговують такі, як MariaDB (MySQL), PostgreSQL, а також SQLite. Щоб зробити правильний вибір, варто взяти до уваги не тільки особливості, а й встановлені обмеження.

Часто для цих цілей застосовується актуальна версія Django, яка доповнена стандартним драйвером БД. У цьому випадку варто користуватися поширеною бібліотекою SQLite. При цьому важливо правильно визначати відповідну версію. Деякі операційні системи, які часто встановлюються на серверах, накладають і відповідні обмеження.

Щоб уникнути появи помилок, можна скористатися іншим драйвером. Наприклад, для цих цілей підійде MariaDB. Цей варіант драйвера можна використовувати для встановлення складних додатків і великих баз даних. Базовий драйвер застосовують лише в разі, якщо потрібно запустити тестові проєкти.

Для того щоб встановлювати не стандартну версію SQLite, а модернізовану, потрібно зв’язатися з технічною підтримкою. У цьому разі для конкретного акаунта будуть запущені можливості компіляції пакетів даних.

Якщо користуватися класичними версіями драйверів MySQL або PostgreSQL, то потрібно отримувати доступ до компілятора. Щоб це зробити, також потрібно скористатися послугами технічної підтримки.

Висновок

Щоб самостійно розгорнути Python-додаток, потрібно виконувати вищеописані інструкції. За умови уважного їх вивчення і послідовної реалізації можна буде мінімізувати ймовірність помилок.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *