sdwwd

Що таке реселінг хостингу і навіщо він потрібен?

Сьогодні щодня створюються тисячі й тисячі нових веб-сайтів. Потрапити на ринок надання IT-послуг – означає забезпечити себе стабільним доходом і хорошими перспективами. І зробити це, часом, може бути набагато простіше, ніж багатьом здається, адже зробити це можна і без специфічних навичок. Це дуже просто, якщо стати реселером хостингу. Цей вид діяльності може стати вигідним бізнесом для тих, хто хоче запропонувати хостинг-послуги без необхідності створення власної інфраструктури. У цій статті ми детально розглянемо, що таке реселінг хостингу, як він працює і наскільки вигідний цей вид бізнесу.

Що таке реселлінг хостингу?

Реселінг хостингу – це процес перепродажу хостинг-послуг від великого провайдера клієнтам під власною маркою. Інакше кажучи, реселер купує певний обсяг ресурсів у провайдера і перепродує їх своїм клієнтам. Це дає змогу запустити власний бізнес у сфері веб-хостингу без необхідності інвестувати значні кошти в обладнання та технічну підтримку. Якщо ви маєте відповідну базу клієнтів, розумієте, як забезпечити стабільний потік продажів, то зможете заробляти на реселінгу без великих вкладень.

Як працює реселінг

Основний принцип реселлінгу хостингу, як ми вже зазначили, полягає в оренді певного обсягу ресурсів у провайдера. Ці ресурси включають дисковий простір, пропускну здатність, облікові записи електронної пошти та інші послуги. Після цього реселер розподіляє ці ресурси між своїми клієнтами, встановлюючи власні тарифи та умови обслуговування.

Реселлери зазвичай отримують доступ до спеціальної панелі управління, яка дає їм змогу контролювати та розподіляти ресурси між клієнтами. Це можуть бути такі панелі, як cPanel, Plesk або інші. Таким чином реселер може запропонувати своїм клієнтам ті самі функції та можливості, що й великі хостинг-компанії, але під своїм брендом.

Що перепродують реселлери хостинг-послуг

Реселлери хостингу можуть заробляти на перепродажі широкого спектра послуг. Список обмежується лише можливостями постачальника цих послуг.

 • Загальний хостинг.

Найпопулярніший і найдоступніший вид хостингу, де безліч вебсайтів розміщено на одному сервері та використовують спільні ресурси, як-от обчислювальні потужності, оперативна пам’ять і дисковий простір.

 • VPS-хостинг.

Кожен клієнт отримує віртуальний сервер, який працює незалежно від інших користувачів на тому ж фізичному сервері. VPS надає більше контролю і ресурсів порівняно із загальним хостингом, що робить його ідеальним рішенням для сайтів із вищими вимогами до продуктивності та безпеки. Реселери можуть продавати різні конфігурації VPS, задовольняючи потреби малих і середніх підприємств.

 • Виділені сервери.

Виділені сервери (dedicated servers) призначені для клієнтів, яким потрібна максимальна продуктивність, безпека і контроль. У цьому разі клієнт отримує у своє розпорядження цілий фізичний сервер, який не ділиться з іншими користувачами. Цей вид хостингу підходить для великих веб-сайтів, інтернет-магазинів і додатків із високим навантаженням.

Також реселер може продавати послуги з розміщення та управління електронною поштою для компаній і приватних осіб, хмарні сховища, послуги з перенесення сайту і багато іншого.

Що таке реселінг хостингу і навіщо він потрібен?

Кому підійде реселінг хостингу?

Розглянемо, хто може потенційно стати покупцями такого роду послуг.

 • Веб-дизайнери та розробники.

Для веб-дизайнерів і розробників реселінг хостингу є чудовим способом розширити спектр своїх послуг. Замість того, щоб рекомендувати клієнтам сторонні компанії, вони можуть запропонувати хостинг як частину своїх послуг.

 • Маркетингові агентства.

Маркетингові агентства часто працюють із клієнтами, яким потрібні комплексні рішення для присутності в інтернеті. Включення хостингу до портфеля послуг робить пропозиції комплекснішими і привабливішими, а клієнти, які отримують усі послуги в одному місці, з більшою ймовірністю залишаться вірними агентству.

 • IT-консультанти та фрілансери.

Консультанти можуть пропонувати не тільки технічну підтримку, а й хостинг, що робить їхні послуги більш комплексними.

 • Малі та середні підприємства (SMB).

Малі та середні підприємства можуть використовувати реселінг хостингу для поліпшення внутрішніх IT-рішень і створення додаткових джерел доходу.

 • Освітні установи та НКО.

Освітні установи та некомерційні організації також можуть отримати вигоду з реселлінгу хостингу. Це дає зручне і доступне рішення для розміщення веб-сайтів, навчальних платформ та інших ресурсів, а також можливість надання хостингу в рамках різних ініціатив і проєктів.

Обираємо провайдера для реселінгу

Вибір правильного провайдера для реселінгу хостингу – це ключовий крок на шляху до успішного бізнесу. Для цього слід врахувати кілька чинників:

 • Надійність і uptime. Провайдер має гарантувати високу надійність і мінімальні простої.
 • Технічна підтримка. Якісна та оперативна підтримка необхідна для розв’язання будь-яких проблем, які можуть виникнути в реселлера або його клієнтів.
 • Вартість і тарифи. Провайдер має пропонувати конкурентні ціни та гнучкі тарифні плани, а також спеціальні умови для реселерів.
 • Панель управління. Зручна і функціональна панель управління полегшить роботу реселлера.

Вивчення відгуків і рейтингів провайдера допоможе зробити обґрунтований вибір.

Висновки

Реселінг хостингу являє собою чудову можливість для тих, хто хоче почати власний бізнес у цій сфері або розширити спектр послуг, що надаються клієнтам, без значних вкладень. При правильному виборі партнера і грамотному управлінні реселінг хостингу може стати стабільним джерелом доходу і перспективним напрямком для бізнесу.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *