tststsf

Чим VPS-хостинг відрізняється від інших видів хостингу?

VPS має свої особливості, що відрізняють його від інших типів хостингу. Замовивши послугу, ви отримаєте порожній сервер VPS. У більшості провайдерів ви отримуєте панель управління, функціональність якої обмежена простими діями: увімкнення, вимкнення, перезавантаження сервера. Просунуті користувачі можуть керувати сервером через командний рядок, іншим знадобиться додаткова панель управління, яку можна встановити.

Встановлення операційної системи зазвичай входить до списку послуг постачальника. Якщо у користувача виникають складнощі з налаштуванням сервера або встановленням ПЗ, техпідтримка допоможе розібратися. За необхідності можна замовити адміністрування за окрему плату.

Ключові відмінності VPS від віртуального хостингу:

 • Відсутність обмежень. Ви можете створювати потрібну кількість сайтів, баз даних, FTP-клієнтів, поштових скриньок. Їхня кількість обмежена тільки обсягом виділених ресурсів. На віртуальному хостингу всі або частина цих параметрів обмежені – ви не зможете створити більше сайтів або баз даних, ніж передбачає тариф.
 • Під час замовлення віртуального сервера ви можете вибрати операційну систему і ПЗ, яке потрібно встановити. Встановлюйте панелі керування та програми на свій розсуд. Плани віртуального хостингу не передбачають вибір ОС і додатків. Усім користувачам надається стандартний набір інструментів.
 • Доступ до всіх налаштувань. Під час купівлі VPS ви отримуєте “права root”, що дають доступ до всіх налаштувань сервера. Ви можете змінювати будь-які файли і тонко налаштовувати обладнання. На віртуальному хостингу таких прав немає, адже серверний простір розділено між багатьма клієнтами, і один користувач не може змінити налаштування всього сервера.
 • Виділена IP-адреса за замовчуванням. У кожного VPS-сервера унікальна IP-адреса, тому її не потрібно купувати окремо. Щоб отримати виділену IP-адресу на віртуальному хостингу, за неї доведеться заплатити додатково. У нас виділений IP отримують клієнти VIP-хостингу.
 • Фіксований обсяг ресурсів. Користувач VPS-хостингу отримує фіксовану частину серверних ресурсів, таких як оперативна пам’ять, пропускна здатність, обсяг сховища. Вони в повному обсязі належать вам. На віртуальному хостингу ресурси діляться між усіма користувачами. Якщо хтось перевищує допустимий ліміт оперативної пам’яті, інші сайти можуть працювати повільніше.
Чим VPS-хостинг відрізняється від інших видів хостингу?

За функціоналом віртуальний сервер схожий на фізичний сервер. Відмінності можуть бути пов’язані з віртуалізацією VPS, коли потужність процесора залишається спільною для всіх користувачів. У цьому разі від провайдера потрібен контроль справедливого розподілу ресурсів. При оренді виділеного сервера таких проблем не виникає.

Коли слід перейти на VPS-хостинг?

Перехід на VPS виправданий для великих інтернет-магазинів, корпоративних сайтів, форумів із високою відвідуваністю. Рішення також підійде власникам кількох проєктів.

Кілька ознак, які говорять про те, що час переходити на VPS:

 • Збільшення трафіку веб-сайту. Якщо відвідуваність зростає, а віртуальний хостинг не справляється зі збільшеним навантаженням, вам потрібно більше ресурсів. VPS надає виділені ресурси та кращу масштабованість для обробки великих обсягів трафіку.
 • Проблеми з продуктивністю. Якщо ви помітили, що сайт часто гальмує, перехід на VPS може підвищити продуктивність і надійність. Завдяки виділеним ресурсам і кращому контролю ви зможете забезпечити швидкість і стабільність усіх сервісів.
 • Індивідуальні вимоги до програмного забезпечення. Якщо для вашого сайту потрібне спеціальне ПЗ, VPS дасть більше контролю і гнучкості під час налаштування серверного середовища.
 • Проблеми безпеки. Якщо ви обробляєте конфіденційні дані або транзакції на своєму веб-сайті, необхідні додаткова безпека та ізоляція, які надає VPS.

Якщо вже VPS перестав відповідати вимогам, його можна масштабувати. Наступним кроком у розвитку може стати придбання власного сервера. Вам потрібно буде вирішити, де він буде розміщений, але з нашою послугою колокейшна це зовсім не складно.

Які бувають типи VPS-хостингу?

Доступно кілька типів VPS, кожен з яких пропонує різні рівні продуктивності, управління та налаштування.

 • На некерованому хостингу VPS ви несете повну відповідальність за управління віртуальним сервером і його обслуговування. Це охоплює встановлення ОС, налаштування програмного забезпечення, захист сервера, обробку оновлень і резервних копій. Некерований VPS забезпечує максимальний контроль і гнучкість, але вимагає технічних знань.
 • Керований VPS-хостинг – це повністю кероване рішення, у якому постачальник послуги бере на себе всі завдання з управління сервером. Він займається початковим налаштуванням, встановленням ПЗ, оновленнями безпеки, резервним копіюванням і моніторингом сервера. Керований VPS – відповідний вибір, якщо ви віддаєте перевагу зосередитися на своєму сайті або додатку, а не займатися управлінням сервером.
 • Напівкерований VPS – золота середина між 2 варіантами. Провайдер встановлює ОС, оновлення системи безпеки, веде моніторинг роботи сервера. Точний перелік послуг залежить від конкретного провайдера та умов тарифного плану.

VPS різняться і операційними системами, на яких працюють. Хостинг Linux VPS працює на базі Linux-подібних систем. Це такі ОС, як Ubuntu, CentOS, Debian. Linux VPS відомий своєю стабільністю, безпекою і широким спектром опцій. Це популярний вибір серед розробників і користувачів, знайомих із середовищами Linux.

Хостинг Windows VPS працює на Windows, забезпечуючи сумісність із додатками, платформами та технологіями на базі Windows. Він підходить для веб-сайтів або додатків, яким потрібні спеціальні функції Windows.

Чи безпечний VPS-хостинг?

Хостинг VPS можна вважати безпечним. VPS забезпечує високий рівень ізоляції між віртуальними серверами. Кожен VPS працює у своєму власному віртуальному середовищі, гарантуючи, що ресурси і дані відокремлені від інших користувачів на одному фізичному сервері. Ця ізоляція допомагає захистити ваш веб-сайт або додаток.

Чим VPS-хостинг відрізняється від інших видів хостингу?

Ви можете налаштувати правила брандмауера, реалізувати контроль доступу та встановити програмне забезпечення для підвищення безпеки. Віртуальний хостинг більш уразливий перед DDoS-атаками. Коли один із сайтів атакують тисячами одночасно відправлених запитів, інші веб-сайти на сервері можуть також постраждати. Це пов’язано з тим, що всі веб-сайти використовують одні й ті самі базові ресурси. На VPS такої проблеми немає.

Чи є VPS-хостинг швидким і надійним?

VPS – надійний і швидкий хостинг. Ви отримуєте фіксований обсяг ресурсів процесора, оперативної пам’яті, пропускну здатність. За рівнем продуктивності це рішення можна порівняти з фізичним виділеним сервером. Щоб отримати максимум продуктивності, необхідно оптимізувати налаштування і вибрати відповідне програмне забезпечення.

Основні програми для встановлення віртуального сервера

Для встановлення віртуального сервера потрібне програмне забезпечення для віртуалізації. Популярні програми, які можна використовувати для встановлення та керування віртуальними серверами:

 • VMware vSphere – комплексна платформа віртуалізації, яка дає змогу створювати віртуальні машини та керувати ними. ПЗ надає функції для консолідації серверів, розподілу ресурсів і централізованого управління.
 • Microsoft Hyper-V – платформа віртуалізації, вбудована в Windows Server. Він також дає змогу створювати та керувати віртуальними машинами на серверах під управлінням Linux.
 • Oracle VM VirtualBox – безкоштовна платформа віртуалізації з відкритим вихідним кодом, яка працює в різних операційних системах, включно з Windows, macOS і Linux. ПЗ дає змогу створювати і запускати кілька віртуальних машин на одному хост-комп’ютері.
 • На серверах під управлінням Linux можна використовувати KVM. Він вбудований у ядро Linux і забезпечує підтримку запуску кількох віртуальних машин на хості Linux. Віртуальні машини, що працюють на KVM, користуються функціями безпеки, властивими операційній системі Linux.
 • Proxmox Virtual Environment (Proxmox VE) – платформа віртуалізації з відкритим вихідним кодом, заснована на KVM і LXC (Linux Containers). Вона надає веб-інтерфейс для управління віртуальними машинами, сховищем і мережею.
 • Docker – це платформа контейнеризації, яка дає змогу упаковувати та запускати додатки в ізольованих контейнерах. Хоча програма в основному використовується для контейнеризації, Docker може бути альтернативою традиційній віртуалізації.

VPS – зручний хостинг для великих сайтів, відвідуваних інтернет-магазинів і комплексних інтернет-проектів, що включають кілька сайтів. Цей тип хостингу підійде навіть великим корпоративним сайтам, якщо власники не хочуть купувати власний сервер. Якщо ви все ж вирішили купити сервер, то зробити це можна у нас у TutHost.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *