+380 (44) 391 0955
Передзвоніть мені
support@tuthost.ua
24/7 email support
Онлайн чат (10:00-19:00)
Чат

Віртуальний сервер це…

virtualnyj-server-eto

Що таке віртуальний сервер?

Віртуальний сервер або Virtual Private Server, VPS, є фізичним сервером, на якому за допомогою набору спеціалізованих програм створюються виділені віртуальні середовища. Віртуальні середовища не взаємодіють один з одним, а їхня робота не може впливати на роботу інших віртуальних середовищ.

Навіщо потрібний VPS?

VPS часто використовують для розміщення сайтів та інших інтернет-проектів як великі компанії, у тому числі і інтегратори, так і приватні особи. Основною перевагою використання хмарних технологій є порівняно досконаліша система безпеки даних. Події останнього десятиліття показали, що зберігання даних поза стаціонарними комп’ютерами набагато безпечніше за рахунок використання декількох етапів захисту.

Як перший бар’єр виступають RAID масиви дисків, дозволяють зберігати дані навіть за поломці кількох дисків. Другий етап захисту інформації – це регулярне бекапірування даних, що зберігаються. Ця послуга дозволяє відновити такий virtual server навіть за катастрофічного збою, що практично неможливо при використанні фізичних серверів. Останній захисний бар’єр – енергозабезпеченість. Стрибки напруги можуть призвести до виходу техніки з ладу, тоді як у великих дата-центрах обладнання захищене потужними джерелами безперебійного живлення (ДБЖ).

Перераховані вище фактори разом із низькою вартістю послуг оренди робить сервіс все більш привабливим для користувачів.

Переваги і недоліки

До переваг virtual server відносять:

  • Повний контроль власника системи.
  • У разі перевищення максимального рівня навантажень на процесор, трафік чи операційну систему сайт не буде вимкнено.
  • Власник VPS не обмежений у виборі технологій.
  • Наявність власної IP-адреси.

До недоліків можна віднести:

  • Складність під управлінням на початковому етапі. Налаштування віртуального сервера вимагає навичок системного адміністрування та роботи з командним рядком.
  • Обмеження ресурсів залежно від обраного тарифу.
  • Знижена швидкість роботи в порівнянні з виділеними серверами через те, що частина ресурсів системи витрачається на віртуалізацію.
  • Вартість. У порівнянні з віртуальним хостингом, послуга зі створення віртуального сервера коштує дорожче. Також витрати необхідні для оплати налаштування та обслуговування сервера.

Таким чином, віртуальні сервери є високонадійними системами, які можуть масштабуватись практично під будь-які завдання та цілодобово готові до роботи.


Славик Кривуценко