+380 (44) 391 0955
Передзвоніть мені
support@tuthost.ua
24/7 email support
Онлайн чат (10:00-19:00)
Чат

Основні види хостингу: плюси та мінуси

hosting-types

Зміст

Будь-якому сайту для розміщення в інтернеті потрібен сервер – потужний та продуктивний комп’ютер із безперебійним підключенням до мережі, здатний зберігати та обробляти значні обсяги інформації. Надання місця у ньому називається хостингом. Ця послуга – серед перших, за якою звертаються власники сайтів при запуску проекту.
Існують різні види хостингу, на основних ми зупинимося у цій статті. Графічно їх можна відобразити таким чином:

types-of-hosting
Типи хостингу

Розглянемо, чим вони відрізняються один від одного, їх переваги та недоліки.

Відмінності між типами хостингу

Є кілька основних критеріїв, які слід аналізувати насамперед при виборі провайдера.

  • Server space – місце на жорсткому диску, виділене для вашого сайту. Там зберігається контент, бази даних та інші файли. Чим більший у вас проект, тим більше місця знадобиться. При оренді сервера з мінімальними показниками подумайте, чи не плануєте найближчим часом розширюватися, щоб не довелося терміново шукати новий хостинг або змінювати тарифний план.
  • Server configuration або конфігурація сервера. Під цим терміном маються на увазі загальні технічні характеристики комп’ютера, від яких залежать обчислювальна потужність, стабільність роботи, швидкість обробки інформації, підтримуване програмне забезпечення, допустиме навантаження та ін. Заздалегідь поцікавтеся цими параметрами, переконайтеся, що робота буде стабільною, без перебоїв.
  • Memory . Оперативна пам’ять – один із найважливіших показників, що впливають на швидкість обробки інформації. В ній тимчасово зберігаються вхідні, вихідні, проміжні дані, від неї залежить, як швидко завантажуватиметься ваш сайт на пристроях користувачів. Це, своєю чергою, визначає їхню лояльність.
    Перш ніж укладати договір з провайдером, дізнайтесь про всі характеристики хостингу, подумайте, чи вистачить потужності сервера для нормального функціонування сайту, а також поцікавтеся можливістю зміни тарифного плану.

Віртуальний (shared) хостинг

По суті, це один сервер, його потужність та простір на жорстких дисках діляться між багатьма користувачами. Кожен із власників сайтів розпоряджається виділеними під його проект ресурсами, програмне забезпечення встановлено – шукати та ставити його самостійно не потрібно.
Віртуальний хостинг типу shared підходить для невеликих ресурсів з низькими вимогами, наприклад для візиток, дрібних стартапів. Зараз це одне з найпопулярніших рішень, що обумовлено простотою налаштувань та низькою ціною оренди.

ПлюсиМінуси
Коштує недорого (у середньому – до 10 доларів на місяць)Не підійде великим проектам, оскільки місце на жорсткому диску обмежене
Універсальна та зрозуміла панель управління, з якою розбереться навіть новачок – не треба тримати у штаті системного адміністратораЧерез велику кількість сусідів бувають перевантаження, що негативно відбивається на кожному із сайтів
Загальні серверні установки залишаються в зоні відповідальності компанії-хостера, самостійно в них вникати не потрібноНе можна використовувати “важкі” скрипти, що також обумовлено обмеженою потужністю сервера
Небезпечно через ризик вірусного зараження сусіднього сайту чи його блокування. На одному сервері з вами можуть розміщуватись проекти, що порушують законодавство. При їх блокуванні постраждають інші ресурси, якщо вони не використовують виділену IP-адресу.
Плюси та мінуси віртуального (shared) хостингу

Ще одна особливість: якщо задіяні в повному обсязі потужності, то «зайві» ресурси перерозподіляються між «активними» клієнтами.

Віртуальний виділений (VPS/VDS) сервер

І тут кожному користувачеві надається окрема віртуальна машина з усіма ресурсами. Тут уже менше сусідів, тож ризик постраждати через них знижується.
Virtual private/dedicated server підходить для середніх проектів – інтернет-магазинів, порталів та ін.

ПлюсиМінуси
Своя операційна система на кожній віртуальній машиніУправляти та налаштовувати параметри складніше, тому потрібно або вивчати адміністрування самостійно або брати до штату фахівця
Всі обчислювальні потужності – тільки ваші, навіть якщо ви використовуєте їх не повністю, вони не розподіляються між рештою клієнтівВсе одно є ризик постраждати через сусідів
Права адміністратора в управлінні та налаштуванняхДорожче, ніж звичайний віртуальний хостинг
Можна ставити своє програмне забезпечення
Плюси та мінуси віртуального виділеного (VPS/VDS) сервера

Виділений (dedicated) сервер

Всі потужності знаходяться у вашому розпорядженні, тому що ви орендуєте сервер повністю, не діліть його з іншими користувачами. Контроль над процесами також у ваших руках, хостер відповідає лише за апаратну частину. Якщо проводити порівняльний аналіз видів хостингу, цей буде найдорожчим та найменш поширеним, його використовують для масштабних інтернет-проектів.

ПлюсиМінуси
Доступ до сервера лише у васВисока ціна
Високий рівень безпеки, пов’язаний із відсутністю сусідівНалаштовувати все самостійно складно, знадобиться сисадмін
Плюси та мінуси виділеного (dedicated) сервера

Є ще додаткові види web-хостингу:

  • Colocation – схожий на VDS з однією лише відмінністю: ви орендуєте простір у дата-центрі провайдера і користуєтеся виділеним інтернет-каналом, обладнання купуєте та встановлюєте самостійно.
  • Cloud-hosting (хмарний) – не передбачає суворих тарифів та обмежень, пов’язаних з ними. Ви платите за ресурси, які реально використовуєте, можете збільшити або знизити параметри при виникненні необхідності.

Висновки

Аналізуючи види хостингу сайтів та вибираючи конкретний, спирайтеся на масштаби проекту. Якщо у вас поки що невелика візитівка і розширюватися найближчим часом не плануєте, немає сенсу переплачувати виділений сервер. Ще один фактор, який не варто залишати поза увагою – технічна підтримка на стороні провайдера. Оператори повинні бути на зв’язку і готові вирішити будь-яку проблему користувача, якщо вона виникла з вини хостера.

Ви все ще не вибрали надійну компанію для оренди сервера чи думаєте про зміну провайдера? Пропонуємо скористатися нашими послугами. Tuthost – це якісний сервіс з безкоштовним пробним періодом, можливістю замовити виділену IP-адресу, подвійним резервним копіюванням та іншими бонусами. Наші основні тарифи:

Тип хостингуВартість, доларів на місяць
Віртуальний SSD4-10
Для WordPress4-10
Для пошти5-20
VIP25 та 40
Для великих сайтів (лінійка “Гігабайт”)10-45
Для Joomla4
Основні тарифи хостингу від Tuthost

Славик Кривуценко