vvivts

Де зберігати великі файли: локально чи на хостингу?

Незважаючи на розвиток хмарних технологій і фізичних носіїв, підвищення їхньої якості та надійності, для багатьох користувачів питання зберігання даних досі стоїть гостро. Особливо це стосується великих файлів, які часто можуть пошкодитися під час перенесення і потребують для цього високої швидкості передачі даних. Існує два основні варіанти: використання локальних серверів або віддаленого хостингу. У цьому тексті розглянемо плюси і мінуси кожного варіанта, а також обговоримо питання безпеки даних.

Де можна зберігати файли великого розміру?

Отже, файли великого розміру можна зберігати як локально, на власних серверах організації або у приватного користувача, так і на віддалених серверах, які надають різні хостинг-провайдери. Кожен із цих варіантів має свої переваги та недоліки. Вибір залежить від конкретних потреб і можливостей користувача або організації. Розповідаємо про різні варіанти.

Локальний сервер: плюси та мінуси

Локальний сервер – це серверне обладнання, яке знаходиться фізично всередині вашої мережі або на вашому власному комп’ютері. Його переваги:

 • Повний контроль. Однією з основних переваг локальних серверів є повний контроль над апаратними та програмними ресурсами. Ви можете налаштувати сервер так, як це потрібно для ваших конкретних потреб і повністю контролювати доступ до даних.
 • Висока швидкість доступу. Оскільки локальні сервери перебувають усередині вашої мережі, доступ до даних може бути швидшим і ефективнішим, особливо якщо ви працюєте в локальній мережі з високою пропускною здатністю.
 • Конфіденційність даних. Локальне зберігання даних за правильного налаштування забезпечить вищий рівень конфіденційності та безпеки, оскільки дані залишаються всередині вашої організації і не передаються через зовнішні мережі.

Однак є і мінуси:

 • Високі витрати. Встановлення та обслуговування локальних серверів потребує значних фінансових витрат. Необхідно купувати серверне обладнання, забезпечувати його обслуговування, а також оплачувати витрати на електроенергію та охолодження.
 • Ризики безпеки. Утримання локалок наражається на ризики, такі як фізичні крадіжки, пожежі або інші форс-мажори. Необхідно вживати заходів щодо забезпечення безпеки, регулярно робити резервні копії даних і забезпечити фізичний захист обладнання.
 • Обмежена масштабованість. Масштабування локальних серверів може бути складним і дорогим процесом. Якщо ваші потреби в зберіганні даних зростають, вам доведеться або апгрейдити наявне обладнання, або купувати нове, що може потребувати значних інвестицій.

Загалом, локальні сервери надають високий рівень контролю і швидкості доступу до даних, але вони також вимагають значних фінансових витрат, а їхнє утримання може бути піддане ризикам безпеки. Якщо вам потрібні ресурси для запуску невеликого або середнього проєкту, таке рішення навряд чи буде для вас зручним і вигідним.

Де зберігати великі файли: локально чи на хостингу?

Хостинг: плюси та мінуси

Хостинг надає можливість зберігання даних на віддалених серверах, що надаються спеціалізованими компаніями. Тепер поговоримо про їхні переваги та недоліки. Почнемо з плюсів:

 • Низькі витрати. Один з основних плюсів хостингу – це відсутність необхідності у великих інвестиціях в обладнання та інфраструктуру. Хостинг-провайдери зазвичай пропонують гнучку тарифну систему, що дає змогу підібрати оптимальний план під ваші потреби. Це може бути особливо вигідно для невеликих організацій або приватних користувачів.
 • Масштабованість. Хостинг дає змогу легко масштабувати ваше сховище даних у міру зростання бізнесу або потреб, часто з можливістю швидкого збільшення обсягу зберігання без будь-яких складнощів. Великий вибір тарифних планів і різних рішень дає вам гнучкість.
 • Управління обслуговуванням. Більшість публічних хостинг-провайдерів надають широкий спектр послуг з обслуговування серверів, включно з резервним копіюванням даних, моніторингом та оновленням програмного забезпечення, що дає змогу знизити навантаження на вашу IT-інфраструктуру.

Однак не позбавлене це рішення і певних мінусів:

 • Обмеження за ресурсами. Деякі хостинг-провайдери можуть обмежувати обсяг збережених даних у сховищі, обсяг трафіку або доступні ресурси (наприклад, процесорний час або оперативну пам’ять), що може виявитися недостатнім для вашого бізнесу в разі різкого його зростання.
 • Залежність від постачальника послуг. Використання хостингу означає, що ваш доступ до даних залежить від надійності та продуктивності хостинг-провайдера. У разі збоїв у роботі або проблем з обслуговуванням у постачальника послуг можуть виникнути проблеми з доступом до ваших даних. Іноді для стабільності роботи системи доводиться змінити кілька провайдерів, поки вийде знайти надійного.
 • Проблеми з безпекою. Хоча багато хостинг-провайдерів забезпечують високий рівень збереження даних, існує потенційний ризик витоку або несанкціонованого доступу до інформації з хмари. Тому важливо ретельно обирати надійного провайдера і вживати заходів щодо забезпечення безпеки на рівні додатків і даних.

Загалом, використання хмарного хостингу має безліч переваг, ключові з яких – низькі витрати та гнучкість масштабування. Що стосується ризиків безпеки, то вони вельми умовні і залежать скоріше від обраного вами провайдера.

Де безпечно зберігати дані?

Слід розуміти, що безпека зберігання даних – досить умовне поняття. Втрата інформації може трапитися як під час її зберігання в хмарі на віддаленому сервері, так і на власному обладнанні.

Якщо вам необхідний оперативний доступ до даних і ви володієте ресурсами та експертизою для забезпечення безпеки локальних серверів, вони можуть бути надійним місцем зберігання інформації. Це вимагатиме від вас захисту серверних приміщень, шифрування даних, регулярних аудитів безпеки і використання просунутих засобів автентифікації та авторизації. Проте з великою часткою ймовірності надійний великий провайдер має все те саме, але обійдеться це для вас набагато дешевше, особливо якщо потреби вашої компанії – зберігання умовно невеликих обсягів даних.

Для критично важливих даних, до яких не потрібен постійний доступ, можна використовувати зашифровані зовнішні носії, такі як USB-флешки або зовнішні жорсткі диски. Це дає змогу технічно відокремити дані від основної мережі та забезпечити додатковий рівень безпеки.

Важливо пам’ятати, що збереження і захист даних – це безперервний процес, і його необхідно постійно підтримувати й оновлювати, щоб захистити інформацію від мінливих загроз.

Що ще потрібно враховувати під час вибору публічного хостингу для зберігання даних

Під час вибору хостингу для зберігання даних необхідно враховувати низку важливих аспектів, крім безпосередньо наданих провайдером умов. Перевірте, яких заходів безпеки вживає хостинг-провайдер для захисту даних. Це охоплює шифрування даних у спокої та під час передавання, багаторівневу автентифікацію, контроль доступу, регулярні аудити безпеки та відповідність стандартам, як-от GDPR або HIPAA залежно від вашої галузі.

Переконайтеся, що хостинг-провайдер забезпечує високий рівень доступу та мінімальний час простою (SLA). Майте на увазі, що навіть короткочасні простої можуть призвести до серйозних проблем для вашого бізнесу, тому вибирайте провайдера з надійною технічною інфраструктурою і дубльованими системами. Перевірте, наскільки легко можна масштабувати ваші ресурси.

За необхідності переконайтеся, що хостинг-провайдер надає засоби для регулярного резервного копіювання даних і можливості швидкого відновлення, а також уточніть місцезнаходження серверів – для ефективної роботи вони повинні знаходитися якомога ближче до вашого місця розташування. Ну і, звичайно, ознайомтеся з відгуками про роботу провайдера.

З огляду на всі ці аспекти, ви зможете вибрати найбільш підходящого хостинг-провайдера для зберігання ваших даних, забезпечивши їхню безпеку і швидкий доступ.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *