Zazstavka

Який хостинг вибрати для односторінкового сайту, невеликого сайту, інтернет-магазину?

Під час вибору хостингу для односторінкового сайту необхідно враховувати кілька ключових чинників. У вас статична HTML-сторінка або сайт містить динамічні елементи, такі як форми та кнопки? Чи очікуєте ви великий обсяг трафіку? Знання вимог вашого сайту допоможе вам вибрати відповідний хостинг.

Шукайте хостинг-провайдера, який пропонує час безвідмовної роботи 99,8% і вище. Цей фактор має вирішальне значення для позитивного користувацького досвіду. Читайте відгуки та перевіряйте гарантії безвідмовної роботи, що надаються хостинговими компаніями.

Оцініть користувацький інтерфейс та інструменти управління хостинг-провайдера. Зручна панель керування спростить такі завдання, як керування доменом, налаштування електронної пошти та керування файлами. Крім того, перевірте, чи пропонує хостер надійну підтримку клієнтів за різними каналами (електронна пошта, чат, телефон) на випадок, якщо вам знадобиться допомога.

Для односторінкового сайту підійде віртуальний хостинг. Провайдери пропонують різні тарифні плани, серед яких можна вибрати відповідний варіант. Якщо ви плануєте масштабувати сайт або запустити ще один, обирайте план із достатньою кількістю оперативної пам’яті та дискового простору. Рекомендуємо обирати плани з SSD-дисками, які працюють швидше.

Який хостинг вибрати для односторінкового сайту, невеликого сайту, інтернет-магазину?

Якщо ви не хочете переплачувати за невикористовувані ресурси, віртуальний хостинг стане оптимальним вибором для простих веб-сайтів із помірним трафіком і базовими вимогами. Віртуальний хостинг дає змогу кільком веб-сайтам спільно використовувати одні й ті самі ресурси сервера. Хоча це означає, що ви ділите пам’ять, ресурси процесора і дисковий простір з іншими веб-сайтами, це все ж таки може забезпечити задовільну продуктивність для простих сайтів з невеликим трафіком.

Переваги віртуального хостингу для таких сайтів:

 • Економічність. Віртуальний хостинг, як правило, є найбільш доступним варіантом. На одному сервері може розташовуватися велика кількість сайтів, між якими розділені всі ресурси, що робить його економічно ефективним рішенням, особливо для власників невеликих проектів.
 • Простота використання. Провайдери віртуального хостингу часто пропонують зручні панелі керування та встановлене програмне забезпечення, що дає змогу новачкам легко налаштовувати сайти та керувати вмістом. Популярні варіанти включають CPanel, ISPmanager, Plesk. Для початку роботи вам не потрібні великі технічні знання або навички адміністрування серверів.
 • Обслуговування та управління сервером від провайдера. На віртуальному хостингу провайдер піклується про обслуговування сервера, оновлення обладнання та заходи безпеки. Це позбавляє вас необхідності вирішувати завдання з адміністрування, даючи змогу зосередитися на управлінні вмістом і функціями вашого веб-сайту.
 • Масштабованість ресурсів. Плани віртуального хостингу зазвичай пропонують масштабований розподіл ресурсів, що дає змогу вам почати з базового плану й оновлювати його в міру зростання сайту. Легко збільшити простір на диску, пропускну здатність та інші ресурси залежно від ваших потреб, без необхідності самостійно керувати оновленнями сервера. Обирайте хостерів, які пропонують просту зміну тарифного плану.
 • Технічна підтримка. Більшість провайдерів віртуального хостингу пропонують підтримку, щоб допомогти вам із будь-якими проблемами або питаннями, пов’язаними з хостингом. Це особливо корисно, якщо ви зіткнулися з технічними труднощами або у вас є загальні питання.
 • Швидке встановлення CMS. Плани віртуального хостингу часто включають можливість установлення одним кліком популярних систем управління контентом (CMS), таких як WordPress, Joomla або Drupal. Це дає змогу легко і швидко запустити веб-сайт без необхідності ручного встановлення.

Важливо зазначити, що віртуальний хостинг може мати деякі обмеження порівняно з більш просунутими варіантами, такими як виділені сервери або VPS-хостинг. Якщо ваш веб-сайт має високий трафік, ресурсомісткі додатки або особливі потреби в налаштуванні, варто розглянути інші рішення. Однак для простих веб-сайтів віртуальний хостинг пропонує економічне і зручне середовище.

Як вибрати хостинг для невеликого сайту?

Якщо у вас невеликий сайт, вимоги до хостингу визначатимуться CMS, на якій працює проєкт. Подивитися їх можна на офіційному сайті CMS. Вимоги зазвичай включають:

 • версію PHP;
 • версію MySQL;
 • підтримку певних мережевих протоколів.
Який хостинг вибрати для односторінкового сайту, невеликого сайту, інтернет-магазину?

Якщо ви використовуєте WordPress – найпопулярнішу CMS – то дізнатися вимоги зможете на офіційному сайті цієї системи управління контентом. Мінімальні рекомендовані вимоги: PHP версії 7.4 або вище, MySQL версії 5.6 або вище, підтримка HTTPS. Переконайтеся, що хостинг-провайдер підтримує ці вимоги.

Керований хостинг WordPress пропонує оптимізовані середовища спеціально для WordPress з автоматичними оновленнями, підвищеною безпекою і підтримкою. VPS надає виділені ресурси для вашого веб-сайту, пропонуючи кращу продуктивність і гнучкість, але вимагає додаткових технічних знань. Якщо у вас виникнуть проблеми, вам доведеться вирішувати їх самостійно або замовляти послугу адміністрування.

Шукайте хостинг-провайдера, який пропонує хорошу продуктивність і швидке завантаження. Такі функції, як сховище SSD і механізми кешування, можуть значно підвищити швидкість роботи веб-сайту на Вордпрес. Перевірте, чи використовує хостер такі технології, як LiteSpeed, які відомі своїми перевагами в продуктивності. Ми пропонуємо кешування LiteSpeed у VIP-планах хостингу.

Безпека життєво важлива для сайту WordPress. Переконайтеся, що хостинг-провайдер пропонує надійні заходи безпеки, такі як брандмауери, сканування на наявність шкідливих програм, SSL-сертифікати та регулярне резервне копіювання. Перевірте, чи надають вони такі функції, як автоматичні оновлення ядра, тем і плагінів WordPress, щоб забезпечити безпеку вашого сайту.

Шукайте провайдерів, які пропонують інтуїтивно зрозумілі панелі управління з легким доступом до таких функцій, як управління файлами і базами даних, налаштування електронної пошти та встановлення WordPress в один клік.

Якщо у вас самописний сайт, вимоги добре відомі його творцеві. Для інформаційних сайтів і блогів вимоги не дуже високі, адже вони включають текстовий контент, а він не займає багато місця. Сайти-портфоліо потребують більше дискового простору через велику кількість зображень. Якщо на самописному сайті велика кількість скриптів, може знадобитися підтримка PHP або інших мов програмування, більший обсяг оперативної пам’яті.

Як вибрати найкращий хостинг для інтернет-магазину

Вимоги до хостингу залежать від масштабу магазину. Невеликий інтернет-магазин із кількістю товарів до 1000 може працювати на віртуальному хостингу, якщо тарифний план передбачає достатньо дискового простору й оперативної пам’яті. Навіть в одній і тій самій категорії хостингу кожен провайдер може пропонувати різні пакети.

Під час вибору важливо звернути увагу на такі параметри:

 • Пропускна здатність. Від неї залежить, скільки трафіку ви зможете отримати без перевантаження сервера. Якщо відвідуваність зростає, може знадобитися перехід на інший тарифний план.
 • Кількість доменів. Якщо ви хочете розмістити більше одного веб-сайту у своєму плані, переконайтеся, що він включає таку можливість. Багато тарифних планів дозволяють розмістити кілька сайтів.
 • Дисковий простір. Інтернет-магазину потрібно більше місця, тому що він містить багато даних: зображення товарів, особисті кабінети користувачів. Якщо графічний контент має високу роздільну здатність, знадобиться ще більше місця – точне значення залежить від кількості та якості зображень. Дізнатися необхідний обсяг дискового простору просто: подивіться, скільки займають усі файли вашого сайту.
 • Швидкість і продуктивність. Хороший хостинг гарантує високу швидкість завантаження сторінок. Більшість онлайн-користувачів не чекають понад 3 секунди, тому це дуже важливо. Google також враховує швидкість завантаження під час ранжування результатів пошуку. На швидкість завантаження сторінок впливає безліч факторів, але хостинг – один із найважливіших.

Ще одна основна опора вашого інтернет-магазину – безпека. Якщо користувач отримує попередження системи безпеки під час спроби доступу до веб-сайту, ви можете бути впевнені, що він більше не повернеться. Наявність необхідних заходів безпеки гарантує, що ваш магазин не буде атакований хакерами і шкідливими програмами. Атаки можуть призвести до витоку конфіденційних даних, погіршення репутації, падіння трафіку і погіршення позицій у результатах пошуку.

Переконайтеся, що ваш хостинг передбачає:

 • Резервні копії. Оптимальний варіант – налаштування резервного копіювання за розкладом. У будь-якому разі наявність копій ваших даних і сторінок є ключем до запобігання втрат або змін, які неможливо виправити.
 • SSL-сертифікат – простий спосіб підвищити безпеку передавання даних. Він дає змогу шифрувати дані та використовувати протокол “https”, гарантуючи безпеку для користувачів.
 • Брандмауери, захист від DDoS-атак, антиспам-фільтри та антивірусні утиліти.

Можливість налаштувати електронну пошту на сервері буде дуже корисною. Поштовий хостинг часто входить у плани віртуального хостингу та VPS. Ви зможете створити скриньку з адресою вашого домену (у форматі mail@mysite.com). Оцініть функції електронної пошти, що надаються хостером. Шукайте важливі функції, такі як управління обліковим записом, автовідповідачі, переадресація електронної пошти.

Який хостинг вибрати для односторінкового сайту, невеликого сайту, інтернет-магазину?

Безпека електронної пошти має вирішальне значення для захисту конфіденційної інформації та повідомлень. Оцініть заходи безпеки, реалізовані провайдером поштового хостингу, такі як шифрування SSL/TLS, фільтрація спаму, резервне копіювання даних, сканування на віруси.

Оскільки ваш інтернет-магазин з часом зростатиме, вам знадобиться план хостингу, який масштабується і може бути налаштований з точки зору модулів CMS, які можуть вам знадобитися. Виберіть провайдера, який пропонує просту міграцію на інші тарифні плани.

Оптимальним варіантом для інтернет-магазину стане VPS/VDS – віртуальний виділений сервер. VPS пропонує багато переваг для інтернет-магазинів. Ви отримуєте виділені серверні ресурси. Це забезпечує кращу продуктивність і стабільність порівняно з віртуальним хостингом, де ресурси розподіляються між сайтами. Ваш веб-сайт матиме більше обчислювальної потужності, пам’яті та пропускної спроможності, що дасть йому змогу ефективніше справлятися з трафіком і ресурсоємними операціями.

Інтернет-магазини можуть відчувати коливання трафіку, особливо в пікові сезони або під час рекламних акцій (наприклад, період Black Friday). Хостинг VPS забезпечує масштабованість, даючи вам змогу легко збільшувати або зменшувати ресурси сервера залежно від потреб. Ви можете тимчасово збільшити ресурси, щоб впоратися зі зростанням трафіку, а потім зменшити їх, коли попит зменшиться. Ця гнучкість допомагає забезпечити оптимальну роботу сайту в різних умовах. Ви не втратите клієнтів у періоди пікового навантаження, але й не витрачатимете гроші на невикористовувані ресурси сервера, коли навантаження впаде.

VPS забезпечує кращу безпеку порівняно з віртуальним хостингом, оскільки ваш сайт ізольований від інших користувачів на сервері. У вас є більший контроль над конфігураціями безпеки, включно зі встановленням брандмауерів, що налаштовуються, впровадженням SSL-сертифікатів і регулярними оновленнями антивірусних баз. Ця підвищена безпека допомагає захистити дані клієнтів і зміцнює довіру до вашого інтернет-магазину.

VPS надає більше можливостей контролю та налаштування порівняно з віртуальним хостингом. У вас є root-доступ і права адміністратора, що дає змогу налаштувати серверне середовище відповідно до конкретних вимог. Ви можете встановити та налаштувати програмне забезпечення, вибрати операційну систему й оптимізувати налаштування сервера для підвищення продуктивності магазину.

Веб-сайти електронної комерції мають бути доступні клієнтам у будь-який час. Хостинг VPS зазвичай пропонує вищі гарантії безвідмовної роботи порівняно з віртуальним хостингом. Оскільки ваш веб-сайт ізольований від інших користувачів, проблеми з іншими веб-сайтами на одному фізичному сервері не вплинуть на ваш інтернет-магазин. Крім того, хостинг VPS часто містить системи резервного копіювання та механізми аварійного перемикання для забезпечення високої надійності та мінімізації часу простою.

Загалом, VPS-хостинг пропонує продуктивність, масштабованість, надійність і підтримку, які особливо вигідні для електронної комерції. Він надає надійну інфраструктуру для онлайн-продажів, забезпечуючи безперешкодний і безпечний процес здійснення покупок для ваших клієнтів.

Оренда фізичного сервера може бути вигідна для великих магазинів, яким не вистачає ресурсів VPS/VDS. Ось кілька факторів, які слід враховувати під час визначення того, чи вигідно це у вашій конкретній ситуації:

 • Масштаб і трафік. Оренда фізичного сервера стає більш рентабельною, коли щоденна відвідуваність вимірюється в десятках і сотнях тисяч користувачів на добу. Якщо ваш магазин має великий каталог, отримує значний трафік або очікує стрімкого зростання, фізичний сервер може надати необхідні ресурси та продуктивність для ефективного опрацювання навантаження.
 • Налаштування та контроль. Фізичний сервер дає змогу краще налаштувати і контролювати серверне середовище. Якщо для вашого інтернет-магазину потрібні певні конфігурації програмного забезпечення, заходи безпеки або спеціалізовані додатки, які нелегко розмістити на загальному або хмарному хостингу, виділений сервер забезпечить необхідну вам гнучкість і контроль. Ви отримуєте повний контроль з можливістю керувати обладнанням на свій розсуд.
 • Ресурсомісткі додатки. Якщо ваш інтернет-магазин використовує ресурсомісткі додатки, як-от складні конфігуратори продуктів, великі бази даних або системи управління запасами в режимі реального часу, виділений сервер надасть необхідну обчислювальну потужність, пам’ять і ємність сховища для коректної роботи вимогливих додатків.
 • Висока безпека даних. Якщо ваш інтернет-магазин має справу з конфіденційною інформацією про клієнтів або повинен дотримуватися певних протоколів безпеки, як-от PCI-DSS (стандарт безпеки даних індустрії платіжних карток), на фізичному сервері легше налаштувати всі необхідні нюанси, порівняно з VPS.
 • Вартість. Порівняйте вартість оренди фізичного сервера та інших варіантів хостингу. Враховуйте загальну вартість володіння, включно з обладнанням, ліцензіями на програмне забезпечення, обслуговуванням та управлінням. Порівняйте це з вартістю VPS або хмарних рішень. У деяких випадках VPS буде більш рентабельними, особливо якщо у вас немає технічних знань або ресурсів для управління фізичним виділеним сервером.
 • Технічні знання. Керування фізичним сервером вимагає технічних знань для налаштування, захисту та обслуговування серверної інфраструктури. Якщо у вас є власна технічна команда або доступ до надійної технічної підтримки, може бути доцільніше орендувати фізичний сервер. В іншому разі вам доведеться замовляти послугу адміністрування сервера, що потребуватиме додаткових витрат.

Важливо ретельно проаналізувати ваші вимоги, бюджет і прогнози зростання, перш ніж приймати рішення про оренду фізичного сервера для інтернет-магазину. Розгляньте можливість консультації з IT-фахівцями, щоб оцінити ваші потреби і вивчити найбільш підходящі варіанти хостингу.

Як дізнатися хостинг сайту? Де дивитися відгуки?

Якщо ви хочете дізнатися, на якому хостингу перебуває певний сайт, є кілька способів це зробити:

Який хостинг вибрати для односторінкового сайту, невеликого сайту, інтернет-магазину?
 • Whois-запит. Використовуйте сервіси Whois, такі як whois.domaintools.com, щоб ввести доменне ім’я сайту й отримати інформацію про реєстратора домену. У результаті запиту ви можете знайти відомості про хостинг-провайдера і DNS-сервери, пов’язані з доменом.
 • Online-інструменти. Інтернет пропонує інструменти, які дають змогу визначити хостинг-провайдера сайту. Наприклад, ви можете використовувати інструменти Hosting Checker або Who Is Hosting This. У них ви вводите URL сайту, а вони аналізують інформацію і показують, на якому хостингу знаходиться ресурс.
 • Контакти або інформація на сайті. Деякі веб-сайти можуть вказувати інформацію про свого хостинг-провайдера або контактні дані в підвалі сайту або в розділі “Контакти”. Перегляньте сторінки для пошуку такої інформації.
 • Перевірка заголовків сервера. Є безліч розширень для будь-якого браузера, чи то Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge або Internet Explorer. Приклади популярних розширень: Live HTTP Headers для Mozilla Firefox, HTTP Header Spy для Google Chrome і Mozilla Firefox. Заголовки відповіді можуть містити інформацію про хостинг-провайдера або сервер, на якому розміщено сайт.

Сервіс whois.domaintools.com – найпопулярніший спосіб перевірки хостингу, на якому розміщено сайт. Алгоритм дій дуже простий:

 1. Ввести URL сайту в поле.
 2. Натиснути кнопку “Search” і дочекатися результатів.

Далі необхідно проаналізувати отриману інформацію:

 • Registar – назва компанії-реєстратора домену. У ній ви можете продовжити домен або перенести до іншого реєстратора.
 • Дати. У рядку “Expires on” ви побачите дату закінчення домену – обов’язково продовжте реєстрацію заздалегідь.
 • Сервери імен. Це DNS-сервери, до яких прив’язаний домен. Саме за ними можна впізнати хостинг-провайдера: відкиньте літери NS, і здебільшого ви отримаєте назву хостинг-провайдера, на сервері якого і розміщено сайт.

Якщо ви знайшли привабливий і стабільно працюючий сайт у своїй ніші, можна використовувати цей спосіб для пошуку відповідного хостингу.

Варто зазначити, що ці методи можуть не завжди точно визначити хостинг-провайдера сайту. У деяких випадках власник може приховати інформацію про свій хостинг або використовувати додаткові служби проксі та CDN (Content Delivery Network), які можуть спотворювати результати запиту. Деякі реєстратори доменів пропонують послуги із захисту конфіденційності, які приховують інформацію WHOIS вашого домену від публічного перегляду. Увімкнення захисту конфіденційності дає змогу запобігти розкриттю DNS-сервера.

Де читати відгуки про хостинг?

Існує багато ресурсів, на яких ви знайдете рейтинги та відгуки про хостинги. Існують спеціальні веб-сайти, які спеціалізуються на огляді та порівнянні провайдерів. Якщо ви шукаєте українського хостера, подивитися рейтинг можна на таких сайтах:

 • www.tophosting.in.ua;
 • hostgid.net;
 • hostingfanatic.com;
 • ru.tophosts.net.

Ці веб-сайти надають вичерпні огляди, рейтинги та відгуки користувачів про різних хостинг-провайдерів, допомагаючи вам зрозуміти їхні сильні та слабкі сторони і загальну репутацію.

Якщо ви розглядаєте іноземних провайдерів, подивитися рейтинги та відгуки можна на таких ресурсах:

 • HostingAdvice (www.hostingadvice.com);
 • HostAdvice (www.hostadvice.com);
 • WhoIsHostingThis (digital.com/best-web-hosting);
 • PCMag (www.pcmag.com/picks/the-best-web-hosting-services);
 • Trustpilot (www.trustpilot.com/categories/web_hosting_service).

Ще одним джерелом достовірних даних стануть тематичні форуми та спільноти. Участь у них може бути корисною, оскільки ви можете знайти обговорення, рекомендації та особистий досвід, яким діляться власники веб-сайтів. Перегляньте відповідні теми або розпочніть нову дискусію, щоб отримати пораду або ознайомитися з досвідом інших користувачів, які користувалися послугами різних хостинг-провайдерів.

Приєднання до груп і спільнот у соціальних мережах, пов’язаних із веб-хостингом, також може дати цінну інформацію та рекомендації від однодумців. Facebook, LinkedIn та інші платформи мають спеціальні групи, де користувачі обговорюють варіанти хостингу та діляться своїм досвідом.

Відвідайте веб-сайти хостинг-провайдерів, які вас цікавлять, і пошукайте відгуки клієнтів. Хоча вони можуть бути упередженими (ніхто не хоче ділитися негативними відгуками), вони все ж можуть дати певне уявлення про загальну задоволеність клієнтів і досвід роботи з хостинговою компанією.

Під час читання оглядів і відгуків важливо використовувати кілька джерел, порівнювати різні думки і шукати закономірності. Майте на увазі, що індивідуальний досвід може відрізнятися – якщо ви знайшли кілька негативних відгуків, це ще не привід відмовлятися від послуг компанії.

Як перевірити роботу сайту

За запевненням майже всіх хостинг-провайдерів, аптайм їхнього хостингу становить 99%. Показник дуже важливий, тому не можна просто вірити в це число. Фактично ваш сайт може виявитися недоступним кілька годин на рік, а це втрачений трафік і гроші. Перевірити доступність сайту можна різними способами.

Який хостинг вибрати для односторінкового сайту, невеликого сайту, інтернет-магазину?

Доступні розширення браузера, такі як Uptime Robot Monitor для Google Chrome, які відображають статус працездатності веб-сайту безпосередньо на панелі інструментів вашого браузера. Ці розширення надають інформацію в режимі реального часу про те, працює сайт чи ні.

Щоб перевіряти час роботи веб-сайту на регулярній основі, ви можете використовувати різні сервіси в інтернеті. Існують спеціальні служби моніторингу безвідмовної роботи, які постійно відстежують веб-сайти та надають звіти. Деякі популярні варіанти:

 • UptimeRobot (uptimerobot.com);
 • Pingdom (www.pingdom.com);
 • StatusCake (www.statuscake.com);
 • Site24x7 (www.site24x7.com).

Багато сервісів пропонують безкоштовні плани з базовими функціями моніторингу, включно з регулярними перевірками працездатності. Вони надають докладні звіти про доступність веб-сайту та інциденти простою. Для просунутої перевірки потрібен платний тариф – це буде корисно для інтернет-магазинів.

Ви також можете використовувати онлайн-інструменти, спеціально розроблені для миттєвої перевірки веб-сайту. Ви просто вводите URL-адресу сайту, який хочете перевірити, і інструмент покаже, чи доступний він. Ці інструменти надсилають запити на веб-сайт і визначають, чи відповідає він. Популярні інструменти:

 • Uptime.com (uptime.com/uptime-check);
 • Висхідні тренди (www.uptrends.com/tools/uptime);
 • Down For Everyone Or Just Me (downforeveryoneorjustme.com).

Якщо у вас є доступ до інструментів або програмного забезпечення сервера, вони можуть надавати функції моніторингу часу безвідмовної роботи. Ці інструменти дають змогу відстежувати стан вашого власного сервера або веб-сайту, надають докладні звіти про час безвідмовної роботи.

Варто зазначити, що жоден хостинг-провайдер не може гарантувати 100% час безвідмовної роботи, оскільки час від часу простої можуть виникати через технічне обслуговування, проблеми із сервером або інші фактори. Проте регулярний моніторинг часу безвідмовної роботи допоможе вам виявити будь-які повторювані проблеми і вжити необхідних заходів, щоб ваш веб-сайт залишався доступним для користувачів. Якщо сайт часто недоступний, це вагомий привід змінити хостинг.

Перенесення сайту на інший хостинг. Розміщення та перевірка сайту

Процес перенесення сайту на новий хостинг включає кілька кроків:

 1. Виберіть нового хостинг-провайдера. Вивчіть варіанти і виберіть нового хостера, який відповідає вашим вимогам з точки зору функцій, ціни, продуктивності та підтримки. Переконайтеся, що новий хостинг-провайдер підтримує технології, які використовуються вашим сайтом. Дотримуйтесь порад із цієї статті, щоб знайти якісний хостинг.
 2. Зробіть резервну копію файлів вашого веб-сайту. Перш ніж вносити будь-які зміни, дуже важливо створити резервну копію файлів і баз даних вашого сайту. Це гарантує, що у вас буде копія на випадок, якщо щось піде не так у процесі міграції. Ви можете використовувати FTP-клієнт або файловий менеджер у вашій поточній панелі керування хостингом для скачування файлів.
 3. Налаштуйте новий обліковий запис хостингу. Зареєструйте обліковий запис у нового хостинг-провайдера і налаштуйте необхідне середовище для свого веб-сайту. Це може включати створення домену або піддомену, налаштування параметрів DNS (системи доменних імен) і налаштування будь-яких необхідних облікових записів електронної пошти.
 4. Перенесіть файли сайту. Завантажте файли свого веб-сайту на новий хостинг, використовуючи FTP-клієнт або файловий менеджер, наданий провайдером. Обов’язково збережіть ту саму файлову структуру та ієрархію каталогів, що й на старому хостингу. Це важливо для коректної роботи всіх функцій.
 5. Експорт та імпорт баз даних. Якщо на вашому веб-сайті використовується база даних, вам необхідно експортувати її на старому хостингу та імпортувати на новому. Зазвичай для цього використовують такі інструменти, як phpMyAdmin або командний рядок. Зверніться до документації нового хостинг-провайдера за конкретними інструкціями.
 6. Перевірте функціональність веб-сайту. Після перенесення файлів і баз даних увійдіть на свій веб-сайт на новому хостингу, щоб переконатися, що все працює правильно. Протестуйте сторінки, форми та будь-які інші функції, щоб переконатися, що вони працюють належним чином. Перевірте посилання, роботу кошика, особистого кабінету тощо.
 7. Оновіть налаштування DNS. Якщо ви не перенесли домен на обслуговування до нового хостера, оновіть налаштування DNS домену, щоб вони вказували на NS-сервери нового провайдера. Зміни можуть зайняти деякий час, тому наберіться терпіння і почекайте, поки домен буде спрямований на нові DNS-сервери.
 8. Після зміни DNS введіть URL вашого сайту в браузері, щоб переконатися в його доступності. Рекомендується провести ретельне тестування, щоб переконатися, що всі функції, посилання і конфігурації веб-сайту працюють належним чином.
 9. Після того, як ви переконалися, що сайт успішно перенесено на новий хостинг, ви можете анулювати свій обліковий запис у старого провайдера. Видаліть файли з сервера – тепер вони доступні на новому хостингу.

Важлива умова для безперебійної роботи сайту – не видаляти файли зі старого хостингу, поки домен не буде перенаправлено на нові DNS-сервери. Процес перенаправлення може зайняти до 48 годин, і якщо ви видалите файли, сайт буде недоступний, що негативно позначиться на пошуковому просуванні та репутації. Видаляйте файли зі старого хостингу лише після того, як домен перенаправлено на DNS-сервери нового хостера, і ви переконалися, що все працює правильно.

Важливо зазначити, що конкретні кроки можуть відрізнятися залежно від особливостей вашого сайту, типу хостингу і тарифного плану. Багато провайдерів пропонують послуги з перенесення сайту від інших компаній. У нас у TutHost можна замовити безкоштовний трансфер. Наша команда перенесе всі файли і бази даних, перевірить коректність роботи сайту – вам не доведеться заглиблюватися в тонкощі перенесення.

Якщо ви не хочете втратити гроші, ретельно вибирайте хостинг-провайдера. Хостинг – це “дім” вашого сайту, тому до його вибору потрібно підійти не менш відповідально, ніж до підбору реального житла.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *