shvoilo

CMS або конструктор сайтів: плюси, мінуси та підводні камені

Вибір між системою управління контентом (CMS) і конструктором сайтів – це одне з перших і важливих рішень, які доводиться ухвалювати під час створення нового веб-ресурсу. Цей вибір може визначити не тільки зовнішній вигляд і функціональність вашого сайту, а й те, наскільки легко буде його обслуговувати і розвивати. Тому розглянемо цю тему докладніше: плюси і мінуси використання CMS і конструктора сайтів.

Відмінності конструктора сайтів від CMS

Конструктори сайтів і CMS – це два різні підходи до створення веб-сайтів, кожен з яких має свої особливості. А саме:

 • Конструктори сайтів пропонують більш простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Вони ідеально підходять для початківців, оскільки не потребують знань програмування або верстки. Усі елементи дизайну можна перетягувати (функція drag and drop) і змінювати за допомогою миші. До того ж, більшість конструкторів сайтів пропонують готові шаблони дизайну, що значно спрощує процес розробки.
 • CMS пропонують більш гнучкі можливості налаштування та управління сайтом. Вони дають змогу створювати складні сайти з великою кількістю сторінок і функціоналу. Однак для роботи з системою управління контентом потрібні базові знання HTML і CSS. Без знань програмування можна обійтися, адже більшість функцій можна реалізувати, підключивши плагіни. Для роботи сайту потрібен окремий хостинг

Вибір між CMS і конструктором сайтів багато в чому залежить від конкретних цілей і потреб вашого проекту. Але про це ми поговоримо трохи пізніше.

CMS або конструктор сайтів: плюси, мінуси та підводні камені

CMS чи конструктор? Плюси і мінуси конструкторів сайтів

Як CMS, так і конструктори сайтів мають свої переваги та недоліки. Для початку розглянемо плюси CMS:

 • Гнучкість і настроюваність. CMS пропонує більш гнучкі можливості для налаштування дизайну і функціональності сайту. На вибір вам надано безліч тем, плагінів і розширень, за допомогою яких ви можете налаштувати сайт як вам завгодно.
 • Масштабованість. За допомогою CMS ви можете створювати складні сайти з великою кількістю сторінок і функцій. Сам функціонал CMS під це заточений.
 • Управління контентом. CMS дає змогу легко додавати, редагувати та видаляти контент на вашому сайті. Для цього не потрібно знати мови програмування або HTML (хоча це буде плюсом і розширить можливості).

Мінуси CMS полягають у такому:

 • Залежність від технічних знань користувача. Для роботи з CMS можуть знадобитися певні технічні навички, включно зі знанням HTML і CSS (та й JS з PHP зайвими не будуть). Якщо вам потрібно створити специфічний функціонал, а ви не вмієте програмувати, доведеться шукати того, хто зможе внести зміни.
 • Більш висока складність використання. CMS складніші в освоєнні порівняно з конструкторами сайтів, особливо для новачків.
 • Більша відповідальність за оновлення та безпеку. Під час роботи з CMS вам самим доведеться стежити за оновленнями і безпекою вашого сайту.

Однак, незважаючи на ці недоліки, CMS може бути чудовим вибором для тих, хто хоче мати повний контроль над своїм сайтом і готовий заглибитися в технічні деталі.

Головні переваги конструкторів сайтів:

 • Простота використання. Конструктори сайтів мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який легко використовувати навіть новачкам. Як мінімум, набагато легше, ніж інтерфейс WordPress і складніших CMS.
 • Наявність готових шаблонів. Більшість конструкторів пропонують готові шаблони дизайну, що спрощує процес створення сайту. Перетягуйте елементи мишкою, міняйте кольори та шрифти – створення сайту дійсно нагадує гру з конструктором.
 • Не потрібно вміти програмувати – це, напевно, найважливіший плюс конструкторів сайтів для тих, хто не сильний в IT. Весь інтерфейс і функціонал у них максимально спрощений, що приваблює новачків, які вирішили створити сайт з нуля.

При цьому конструктори не позбавлені мінусів:

 • Обмежена настроюваність. На відміну від CMS, конструктори сайтів пропонують менше можливостей для налаштування дизайну і функціональності. Більшість мають безкоштовну і платну версії. У безкоштовному варіанті доступний лише базовий функціонал.
 • Масштабованість. Конструктори сайтів – не найкращий вибір для великих і складних сайтів. Для лендінгів і сайтів-візиток вони підходять чудово, але якщо вам потрібно створити інтернет-магазин або форум – з ними ви далеко не заїдете.
 • Залежність від провайдера. Якщо провайдер конструктора сайтів припиняє підтримку або закривається, ваш сайт може стати недоступним.

Як бачите, плюсів і мінусів у сайту на конструкторі приблизно однакова кількість, але, незважаючи на нечисленні обмеження, вони – чудовий вибір для тих, хто хоче швидко і без особливих зусиль запустити невеликий портал. Недоліки конструкторів сайтів не настільки суттєві.

Що краще обрати: конструктор сайтів чи CMS

Щоб зробити вибір між конструктором сайтів і CMS, потрібно орієнтуватися на індивідуальні потреби, навички та цілі. Тому розглянемо низку ключових чинників, які варто врахувати під час ухвалення рішення.

Цілі та потреби

Якщо вам потрібен простий сайт-візитка або невеликий блог, і ви хочете швидко почати роботу, то конструктор – хороший вибір. У ньому є всі необхідні функції “з коробки”, а також шаблони, що легко налаштовуються. Головне – вибрати хороший движок конструктора сайтів.

З іншого боку, якщо ви плануєте створити складний веб-сайт з унікальним дизайном і безліччю функцій (наприклад, великий інтернет-магазин, новинний портал або корпоративний сайт), то варто розглянути можливість використання CMS. CMS надає набагато більше можливостей для налаштування і розширення функціональності вашого сайту.

Технічні навички та час

Конструктори мають простіший та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що робить їх ідеальним вибором для початківців. Вони не потребують знань у сфері програмування або веб-дизайну, і дають можливість швидко створити красивий і функціональний сайт.

Системи управління контентом вимагають більше часу на вивчення і налаштування. Вони можуть запропонувати більш гнучкі можливості, але для їхнього використання потрібні технічні навички та знання в галузі як мінімум HTML і CSS, а в ідеалі – JS і PHP.

Бюджет

Конструктори сайтів мають прості та прозорі цінові плани, які включають усі необхідні функції та послуги хостингу. Однак, якщо ваш сайт зростає і розвивається, вартість може збільшитися.

З CMS зазвичай пов’язані додаткові витрати, такі як хостинг, купівля тем і плагінів тощо. Також, можливо, знадобиться допомога професіоналів для налаштування і підтримки сайту, якщо у вас немає відповідного досвіду.

Якщо підсумувати, то все залежить від специфіки вашого проєкту, технічних навичок і бюджету. Перед ухваленням рішення краще вивчити всі за і проти кожного варіанта.

Схожі матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *