Перед початком

Перед початком

Цей документ містить інформацію про доменні імена, редагування HTML та доступ до панелі керування. Він є базовим введенням у веб-хостинг і призначений для початківців. Досвідчені користувачі можуть пропустити цей документ, за винятком розділу «Доступ до панелі керування вперше».

Реєстрація домену

Домени – це унікальний спосіб ідентифікувати себе в Інтернеті. Домен складається з двох частин: імені та зони (також називається “доменна зона”). Ім’я – це опис вас чи вашого сайту (наприклад, назва «dogfood» на dogfood.com). Розширення представляє категорію домену. Наприклад, доменна зона .com означає “комерційний”, “.net” означає “мережа” і т.д. Сьогодні є безліч доменних зон: .biz (бізнес), .info (інформаційні сайти), .us (американські сайти), .ca (канадські сайти) та багато інших. «www» автоматично вставляється веб-сервером, на якому розміщено ваш сайт, і не є частиною доменного імені.

Ви не можете використовувати доменне ім’я, доки не зареєструєте його. Крім того, ви не можете зареєструвати доменне ім’я, яке належить комусь іншому. Процес реєстрації досить простий:

1. Визначте доменне ім’я та доменну зону.
2. Виберіть реєстратора та зареєструйте своє доменне ім’я.
3. Знайдіть хостинг для вашого доменного імені.

Вибір доменного імені та зони може бути складним, оскільки більшість імен вже зайнято, особливо у зоні .com.

В Інтернеті багато реєстраторів. Простий пошуковий запит для «реєстрація доменного імені» поверне сотні, якщо не тисяч результатів. Обов’язково виберіть реєстратора, який підтримує бажану зону (наприклад, не всі реєстратори будуть продавати доменну зону .cc). Порівняння цін є доцільним, оскільки реєстраційні збори можуть сильно відрізнятися у різних реєстраторів. Доменні імена здаються в оренду, а реєстраційний збір, як правило, становить вартість одного року володіння.

Як тільки ви придбали доменне ім’я, вам знадобиться десь розмістити його. Доменне ім’я – це просто адреса; тобто він вказує на файли на веб-сервері. Хостингові компанії надають веб-сервери, і тут зберігається ваш веб-сайт. Пошуковий запит для веб-хостингу поверне тисячі результатів.

Перенесення домену

Перенесення домену може означати дві речі: переключення імені домену на іншого реєстратора або зміна запису домену, щоб домен вказував на новий хостинг. Нас цікавить другий варіант. Домену потрібно вказати, на який веб-хост направляти відвідувачів, і це робиться за допомогою зміни неймсерверів (DNS) домену.

Наприклад, ви придбали хостинг на tuthost.ua. Щоб використовувати домен у нас на хостингу, потрібно надіслати домен на наступні сервери імен:

  • ns1.tuthost.com
  • ns2.tuthost.com
  • ns3.tuthost.com
  • ns4.tuthost.com

Для цього зайдіть на домашню сторінку реєстратора домену, увійдіть до системи та відредагуйте свій запис домену. Кожен реєстратор відрізняється, але записи вашого домену будуть поля, звані «сервери імен», «первинні/вторинні сервери імен», «неймсервера», «nameservers», «DNS», «DNS сервери» тощо. Зміна набирає чинності через 12-48 годин.

Редагування HTML

HTML або мова гіпертекстової розмітки, – це мова, яка повідомляє веб-браузерам, як відображати сторінку. Наприклад, щоб< b>жирний</b> текст у HTML, ви починаєте з тега <b> і закінчуєте </b>. Все, що знаходиться між цими тегами, буде виділено жирним шрифтом (відвідувачі не побачать< b></b> ). Коли хтось відвідує www.yourdomain.com, він фактично отримує доступ до файлу index.html у каталозі вашого основного веб-сайту.

Редагування HTML можна за допомогою простих текстових редакторів, таких як блокнот, vim, nano. Тим не менш, є редактори в режимі реального часу або професійних редакторів, які можуть допомогти вам прискорити роботу. Приклади включають Notepad ++ , Codepad , Stylizer .

Навіть найкращі редактори HTML можуть збити з пантелику новачків. Якщо ви попадаєте в цю категорію, ми пропонуємо використовувати онлайн-конструктор сайтів/систему керування контентом сайту. Знання HTML не потрібне – онлайн-конструктори сайтів дозволяють використовувати графічний інтерфейс і просто перетягувати потрібні елементи. Деякі конструктори сайтів дозволяють контролювати зовнішній вигляд сайту, вставляти графіку, сценарії тощо. Більшість конструкторів сайтів безкоштовні, але просунуті стягують плату за використання. Найпопулярніші конструктори сайтів (CMS):

WordPress
TutHost
Joomla

Перший доступ до панелі керування

Є кілька способів отримати доступ до панелі керування:

http://yourdomain.com:2222 Ви можете отримати доступ до панелі керування через будь-який домен або субдомен, поставивши :2222 після адреси.

http://192.168.0.1:2222 Ви можете отримати доступ до панелі керування через будь-яку IP-адресу, виділену серверу. Це корисно, коли ваш домен не зареєстрований або ще не спрямований на сервер хостингів.Перед початком

З’явиться вікно (схоже на зображене вище). Введіть ваше ім’я користувача та пароль. Після входу до панелі керування ви повинні зробити дві речі.

Спочатку натисніть Перед початком на посилання у верхньому правому кутку сторінки. Важливі повідомлення про ваш обліковий запис можуть надходити через систему повідомлень, тому ми рекомендуємо ввести свою адресу електронної пошти. Прокрутіть внизу екрана та виберіть Перед початком. Тепер знайдіть «Надсилати копію всіх e-mail на» і підтвердіть, що адреса електронної пошти в полі є правильною. Якщо ви зробите це, панель управління надішле вам електронного листа, коли прийде повідомлення.

По-друге, поверніться в головне меню та натисніть кнопку «Переглянути більше» у розділі «Ваш обліковий запис». Звідти ви побачите кнопку редагування конфігурації облікового запису Перед початком. Переконайтеся, що адреса електронної пошти в полі є правильною. Якщо ні, змініть його та натисніть кнопку «Зберегти». У цьому полі важливо мати діючу адресу електронної пошти, тому що панель управління буде надсилати вам повідомлення електронною поштою щоразу, коли ваш обліковий запис наближається до лімітів тарифного плану.

Зміна пароля

Перед початкомЩоб змінити свій пароль, натисніть кнопку пароля Перед початком, розташовану у верхньому правому куті екрана. Вам буде запропоновано ввести поточний пароль та новий пароль. Натисніть кнопку «Надіслати» для підтвердження та збереження. Панель керування відхиляє пароль, якщо він занадто короткий або містить неприпустимі символи.

Важливо: Ця функція змінює пароль лише для користувача. Зміна пароля не вплине інші облікові записи електронної пошти, бази даних, облікові записи FTP тощо.

Вихід

Щоб вийти з панелі керування, натисніть кнопку виходу Перед початком. Ви потрапите на екран, що підтверджує, що ви успішно вийшли із системи. Натисніть посилання, щоб увійти знову.

Важливо: Багато браузерів зберігають сеанс панелі керування в пам’яті навіть після виходу з системи. Якщо ви не єдиний, хто використовує ваш комп’ютер, обов’язково закрийте всі запущені копії вашого браузера, перш ніж залишити комп’ютер. Це очистить пам’ять браузера і унеможливить вхід в панель керування без правильного пароля.

Цей матеріал був корисним?

Схожі матеріали