Налаштування Multisite в WordPress дає вам змогу керувати кількома сайтами з однієї установки WordPress. Це корисно, коли вам потрібно керувати кількома сайтами зі спільними ресурсами, плагінами і темами. Ось покрокова інструкція з налаштування Multisite:
Крок 1: Резервне копіювання
Перед початком будь-яких змін зробіть повне резервне копіювання вашого сайту. Це дасть змогу уникнути втрати даних у разі виникнення проблем.
Крок 2: Зміна файлу wp-config.php
Відкрийте файл wp-config.php вашої інсталяції WordPress і додайте такий код перед рядком /* That’s all, stop editing! Щасливого ведення блогу. */
define(‘WP_ALLOW_MULTISITE’, true); |
Крок 3: Встановлення Multisite через адмін-панель
- Зайдіть в адмін-панель WordPress.
- Перейдіть у розділ “Інструменти” -> “Мережа”.
- Виберіть тип налаштування: піддомени або підкаталоги. Піддомени (subdomains) вимагають налаштування DNS, а підкаталоги (subdirectories) працюють без додаткової конфігурації.
- Заповніть необхідні поля (назва мережі, адреса електронної пошти суперадміністратора) і натисніть кнопку “Встановити”.
- Вам буде запропоновано внести зміни до файлів .htaccess і wp-config.php. Дотримуйтесь інструкцій на екрані та додайте запропонований код у відповідні файли.
Крок 4: Вхід в адмін-панель мережі
Після завершення встановлення Multisite увійдіть в адмін-панель суперадміністратора. Тепер ви зможете керувати сайтами у вашій мережі.
Крок 5: Додавання нових сайтів
- В адмін-панелі мережі перейдіть в “Сайти” -> “Додати новий”.
- Заповніть необхідні поля (адреса сайту, назва сайту, адреса електронної пошти адміністратора).
- Натисніть “Додати сайт”.
Крок 6: Управління сайтами
Ви можете керувати налаштуваннями, плагінами і темами для кожного сайту незалежно, а також додавати нові сайти і користувачів.