Що таке домен?

Домен або доменне ім’я – це адреса веб-сайту, яка легко запам’ятовується і замінює складну числову IP-адресу. Найпоширенішими є домени другого (domen.com) і третього (name.com.ua) рівня.

Що означає поняття «домен»?

Сьогодні у кожного користувача інтернету, чи то велика корпорація, чи то приватна особа, з’явилася чудова можливість не тільки заявити про своє існування на весь світ, а й значно розширити аудиторію своїх шанувальників. Для вирішення цього завдання всім, хто бажає мати свій “віртуальний офіс” в Мережі, потрібно користуватися послугами хостинг-провайдера і придбати такий домен (domain), який забезпечить абоненту швидкий вихід на конкретний портал. Правильно прописана дорога до контенту дозволить оцінити його вміст із будь-якого куточка планети, незалежно від типу використовуваного комп’ютерного девайсу.

Визначення «домен» означає таку унікальну адресу сайту, яка вводиться в пошуковий рядок, а значить відкриває доступ на потрібну веб-сторінку в інтернеті: онлайн-магазин, блог, віртуальне представництво, портфоліо. Створивши для користувачів короткий «маршрут» до свого порталу, можна без проблем знайомити відвідувачів з стрічкою новин, відео/фото, корисною інформацією, приймати замовлення на придбання товарів або надання послуг.

Структура доменного імені

Автори доменів дотримуються певної ієрархії, що складається з кількох рівнів. Доменна адреса вище розташованого рівня базується на базі домену нижчого порядку. Наприклад, домен третього рівня повторює комбінацію доменних символів попередніх рівнів. На першому етапі користувач вигадує таке ім’я свого сайту, що запам’ятовується, щоб воно було “на слуху”, а потім переходить до стадії реєстрації домену, який не можна купити, а можна лише орендувати у реєстратора на певний період часу з можливістю продовження терміну користування. Ім’я веб-сторінки може складатися з одного або кількох ключових слів. Вони можуть характеризувати певний вид діяльності та прописуватися через дефіс, або містити скорочену абревіатуру загальновідомої установи.

Другий етап полягає у виборі майбутнім власником сайту міжнародної, національної або тематичної доменної зони, яка є загальною частиною у назві різних доменів та прописується праворуч після вигаданого користувачем імені та точки. При цьому слід орієнтуватися на особливості конкретного проекту та розташування аудиторії клієнтів, яких планується залучити на свій портал. Національна зона вказує на географічну приналежність до конкретної країни: “.ua” – Україна, “.ru” – Росія, “.kz” -Казахстан, “.eu” – Євросоюз, “.us” – США. Адреси міжнародної зони, що працюють поза територіальними межами: “домен.com” – характерні для комерційних бізнес-структур, domain.org – для некомерційних організацій, domain.info – інформаційні інтернет-проекти. Тематичний домен повідомляє користувачів про сферу діяльності сайту: діти, мистецтво, фінанси, футбол, авто, ресторани, таксі та ін.

Можна зареєструвати одне доменне ім’я, але в різних доменних зонах, організуючи таким чином кілька маршрутів, що забезпечують доступ до конкретного сайту. Обов’язкова умова: такі домени повинні мати ексклюзивне ім’я, щоб унеможливити попадання користувача на сайт конкурентів. Саме тому при виявленні такої назви рекомендується змінити формулювання, зберігши смислове навантаження.

Послуги з реєстрації домену

Заснована у 2004 році українська компанія Tuthost надає комплекс послуг, пов’язаних із хостингом, реєстрацією доменів, здаванням в оренду фізичних/віртуальних серверів та ін. Фірма обслуговує клієнтів у всьому світі, дотримується вигідною для замовників тарифної політики та гарантує збереження домену. Ми пропонуємо офіційну реєстрацію практично у всіх українських доменних зонах, працюємо за прямими контрактами з міжнародними реєстраторами, надаємо великий вибір SSL сертифікатів, можливість орендувати ліцензію на використання дорогого програмного забезпечення.

Щоб скористатися корисною та вигідною з фінансової точки зору пропозицією, достатньо скористатися пропозиціями сайту tuthost.ua. При оформленні замовлення на domain у подарунок йде конструктор сайтів-мікро, що дозволить без зайвих витрат на хостинг відкрити власну веб-сторінку та перевірити на практиці перспективу розвитку проекту, що планується.

Цей матеріал був корисним?

Схожі матеріали

Потрібна підтримка?

Не можете знайти відповідь, яку шукаєте?
Contact Support