З 2014 року набули чинності зміни, пов’язані з даними Whois міжнародних доменів. Тепер організація ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) зобов’язує реєстрантів підтверджувати контактну інформацію, яка вказана у полі Registrant даних домену.

Перевірка контактної інформації реєстранта

Контактна інформація поля Registrant для кожного домену gTLD (міжнародного домену другого рівня) повинна бути підтверджена протягом 15 днів після того, як:

а) домен реєструється з ще перевіреного контакту;
б) відбувається трансфер домену;
в) контактна інформація реєстранта змінилася.

Як відбувається підтвердження контактної інформації
Починаючи з 1 січня 2014 року на контактний email, вказаний у полі Registrant домену, прийде повідомлення (приблизно тема листа має такий вигляд: “RAA verification mail”) про необхідність перевірити адресу електронної пошти. Цей лист міститиме посилання, яким потрібно перейти протягом 15 днів.
Якщо реєстрант не підтвердить свій email за 15 днів, домен буде заблоковано (NS-сервер домену буде вести на білу сторінку блокування). На сторінці блокування буде вказано, що домен був вимкнений, тому що контактну інформацію реєстранта не було підтверджено, і прохання до власника домену зв’язатися зі своїм реєстратором для активації домену.

Деякі важливі моменти
Лист на контактний email буде надіслано одразу після того, як адреса електронної пошти буде пов’язана з доменом. Додаткові нагадування будуть надіслані на 7 та 14 дні, якщо до того часу адреса ще не буде підтверджена. Лист для підтвердження надсилається з адреси реєстратора. Це обов’язкове повідомлення, якого не можна відписатися. До закінчення 15-денного терміну підтвердження домен можна використовувати як завжди.
Щорічно на email реєстранта надсилатиметься додатковий електронний лист. Його мета — перевірити, чи доставляються листи на цю електронну скриньку.
Домени, зареєстровані до 2014 року, не підлягають перевірці, якщо контактна інформація реєстранта не змінювалася з початку 2014 року.

Ціль таких нововведень від ICANN — насамперед, підтримання контактної інформації доменів актуальною та точною. Сподіваємося, що нові правила не завдадуть вам незручностей у роботі з міжнародними доменами .

Інформація на сайті ICAAN

 Домени
Всього 0 Голосів:
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?