Файловий менеджер

Цей документ містить інформацію про вбудований файловий менеджер DirectAdmin. Файловий менеджер дозволяє повністю взаємодіяти з файловою системою сервера. Ви можете переміщуватися папками, копіювати файли, переміщувати файли, перейменовувати файли, видаляти файли, змінювати права доступу до файлів, створювати нові папки, створювати нові файли та завантажувати файли через веб-браузер.

Доступ до файлового менеджера

Щоб отримати доступ до диспетчера файлів, увійдіть у панель керування, а потім натисніть піктограму «Система та файли», а потім виберіть посилання «Менеджер файлів».
Файловий менеджерФайловий менеджер

Навігація за папками здійснюється натисканням на ім’я папки або значок папки (ліворуч від імені папки). Наприклад, клацнувши посилання «домени» (або значок папки), ви потрапите на екран, який виглядає так:

Файловий менеджер

Ви завжди можете повернутися до попереднього каталогу, перейшовши в меню папки в лівій частині екрана. Кореневий каталог завжди поверне вас до максимально можливого каталогу.

Копіювання файлів

Файловий менеджер дозволяє легко копіювати файли між папками. Перший крок – перейти до вихідного каталогу. Тобто, перейдіть в каталог, з якого ви хочете скопіювати файли. У цьому прикладі ми знаходимося в public_html і хочемо скопіювати license.txt у каталог public_ftp.

Файловий менеджер

По-друге, натисніть символ «+» у правому куті екрана та натисніть посилання «Додати до буфера обміну». Ви також можете встановити прапорець ліворуч від імені файлу та натиснути кнопку «Додати до буфера обміну» у верхній частині списку файлів.

Файловий менеджерФайловий менеджерПотім відкрийте папку, в яку ви хочете вставити файл (у нашому випадку “public_ftp”), перейдіть до кнопки “Перегляд буфера обміну” і виберіть бажану дію буфера обміну. (У нашому випадку “Копіювання файлів”).

Примітка : Ви можете натиснути кнопку «Перегляд буфера обміну», щоб побачити повний шлях до файлу, з яким дія. Там ви можете видалити файли користувача з буфера обміну.

Переміщення файлів

Для переміщення файлів використовуйте ту саму процедуру, що й для копіювання файлів, за винятком того, що ви натискаєте “Перемістити файли” замість “Копіювати файли”.

Перейменування файлів/папок

Поруч із кожним ім’ям файла/папки зліва знаходиться меню параметрів. Натисніть «+», щоб вибрати перейменування файлу навпроти файлу.

Файловий менеджер

Потім введіть нове ім’я потрібного файлу та натисніть “Введення” або зелене поле, щоб прийняти новий файл.

Файловий менеджер

Видалення файлів/папок

Кроки для видалення каталогу (папки) аналогічні крокам видалення файлу. Зверніть увагу, що видалення каталогу також призводить до видалення всього, що знаходиться в ньому.

По-перше, поставте галочку поруч із файлом чи папками, які ви хочете видалити. Потім натисніть кнопку «Видалити» у верхньому лівому куті таблиці. З’явиться спливаюче вікно з питанням “Ви дійсно хочете видалити вибрані файли?” Натисніть “Видалити”.

Файловий менеджер

Ви також можете видалити файли, натиснувши символ “+” праворуч від таблиці та натиснувши посилання “Видалити”.

Файловий менеджер

Зміна прав доступу до файлів

Поточний рівень дозволів наведено в таблиці під заголовком «Дост». стовпець (другий стовпець з імені файлу/папки). Щоб змінити рівень дозволу файлу або папки:

1. Натисніть «+», оберіть “Встановити дозволи”.

Файловий менеджер

Ви можете змінити їх після того, як ви закінчите, натисніть зелену кнопку перевірки.

3. Поставте галочку поруч із файлом(ами) або папками, які потрібно змінити. Натисніть кнопку «Встановити роздільну здатність». Вам буде запропоновано докладний вибір бажаних дозволів. Змініть права доступу та натисніть кнопку «Встановити».Файловий менеджер

Деякі загальні рівні дозволів:

Файли

600 Робить файл недоступним
644 Доступно для читання всім (наприклад, HTML-документи)
666 Файл може бути прочитаний та змінений (наприклад, файли змінені скриптами)
755 Файл може бути прочитаний та виконаний будь-яким користувачем (наприклад, для скриптів)
777 Пишеться та виконується всіма (не рекомендується)

Каталоги

711 Файли в каталозі можуть прочитати все, але не вміст
755 Файли та вміст каталогу можуть бачити всі
777 Дозволяє повний доступ для читання/запису/видалення до каталогу (не рекомендується)

Більшість скриптів має бути встановлена на 755 . Будь ласка, зверніться до документації сценарію для правильних інструкцій з встановлення.

Щоб дізнатися більше про права доступу до файлів, натисніть тут .

Створення нових файлів/папок

Створити нову папку дуже просто. Спочатку перейдіть до каталогу, де ви хочете розмістити нову папку. Наприклад, якщо ви хочете створити https://www.example.com/news/, перейдіть до каталогу public_html папки example.com.Файловий менеджер

Далі натисніть кнопку «Нова папка» у верхній частині списку папок та файлів. Ви побачите свій шлях. Ви можете змінити його вручну, якщо хочете зберегти файл у іншому місці. Введіть ім’я папки та натисніть «Створити».Файловий менеджер

Примітка : Ви можете створювати файли так само, просто натисніть кнопку «Створити файл» замість «Нова папка».

Редагування файлів

Деякі файли можна редагувати у менеджері файлів. Щоб переглянути файл, натисніть ім’я файлу. Ви можете переглядати лише текстові файли. Якщо ви натиснете інші файли, вони будуть завантажені на ваш комп’ютер.Файловий менеджер

Щоб редагувати файл, натисніть кнопку «Змінити файл» у меню, що відкривається навпроти об’єкта («+»). Щоб зберегти редаговані зміни, натисніть кнопку «Зберегти».

Завантаження файлів

Файловий менеджер1.Натисніть кнопку “Завантажити файл”, розташовану вгорі сторінки.
2.Переконайтеся, що ви в потрібному каталозі.
3.Перетягніть потрібні файли в полі.
4.Натисніть кнопку «Завантажити».

 Панель керування - Directadmin
Всього 1 Голосів:
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?